Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezek a közjegyzői dijjak nem...

Ezek a közjegyzői dijjak nem pofátlanok egy kicsit? Mi az "Isten"kerül ennyibe, egy irat megszerkesztésében?

Figyelt kérdés
Évről évre emelkedik a közjegyzői munkadij.Most már százezren felül van egy 3 oldalas irat.Jó,én tudom minden drágul, na de ez azért túlzás nem?Ezek körébe tartoznak a végrehajtó ÚRAK bevételei is.Szerintem ezek sza@á keresik magukat.
2011. jan. 17. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Most egy fizetési meghagyásra gondolsz? :)

Mert annak van ilyen díjtétele.

Az az érdekes, hogy a fizetési meghagyást "érdemi vizsgálat nélkül" állítják ki. Tehát még csak dolgozni sem kell vele. :)

2011. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akár fizetési meghagyás,akár egy banki felmondó levél ugye amit a közjegyzővel irattatnak,vagy bármi.Ez utóbbikkal sincs sok munkája,hiszen az irodát el sem hagyja.Maximum kimegy ollóért, amivel elvágja a nemzeti szinű zsinórt a gombolyagról.Szóval,még mindig nem értem a dolgot.
2011. jan. 17. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon is jól látod a dolgokat!!!


Az összes létező irat és okirat készen és ingyen letölthető!!!


Letöltik, kitöltik és pofátlanul kaszálnak utána!!!

2011. jan. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt is megértem,de ki az aki ezt legalizálja?Vagy ki az aki ezeket az árakat megállapitja?És minek az alapján történik mondjuk egy hiteles közjegyzői okirat összegének a kiszámitása?Most már nagyon érdekelne.
2011. jan. 18. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A közjegyzői okiratok azért drágák, mert egyrészt az okiratot készítő közjegyző annak tartalmáért, alaki és jogszerűségéért felel, másrészt azért, mert az közjegyzői iratokról nyilvántartást vezet, amely bármikor visszakereshető.

Szintén árnövelő, hogy irodát kell fenntartania, valamint nem szempont, hogy (legalább) nyolc év kellett ahhoz, hogy közjegyző lehessen.

Ezek mind meghatározzák az árakat.


Tény, hogy vannak "pofátlanul drága" iratok, mint pl. egy zálogszerződés, vagy egy fizetési meghagyás, de azért nem mondható, hogy minden nagyon drága, egy hiteles másolat 500,- Ft-ba kerül.

A dokumentumok díját a közjegyzői kamara ajánlásával állítják össze, egységes díjazással dolgoznak a közjegyzők - kivéve az egy-két szabadáras tevékenységüket.


Tény, hogy nem kell őket sajnálni, mert valószínűleg megéri amit csinálnak (nem hiába működik kihalásos alapon...)

2011. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy van ez, hogy bizonyos posztok, bizonyos szolgáltatások értéke nem meghatározható kilóra. A díjszabást a kereslet diktálja, mindenki annyit kér érte, amennyit megenged a piac, pl az ügyvédi költség is olyan, hogy annyit kérhet egy jó ügyvéd, egy sztár ügyvéd, amennyit megad neki az ügyfél.
2011. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!