Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek van egy nagyobb...

Ha valakinek van egy nagyobb hiteltartozása és lenne módja egyben kifizetni, ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha bemegy az illető a bankba, előadja ezt a kérését, utána mi történik? Megéri egyáltalán, vagy van valamilyen külön összeg, díj, amit rászámolnak a meglevő tartozásra ebben az esetben?
2009. febr. 1. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen van lehetöség, és kamatot számolnak fel rá, és kezelési költséget.
2009. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bankja válogatja. Fontos tudni, hogy egyes hitelintézetek - mint pl. az FHB - az államilag támogatott lakáshitelnél (!!!) kifejezetten megtiltja az előtörlesztést (a hitelösszeg kifizetése ennek minősül), és csak akkor engedélyezi, ha külön kérelmet nyújtanak be hozzá, amelyben méltányolható körülményeket is felsorolnak. De ez nem vonatkozik minden bankra és minden hiteltípusra.

Általában 4-5 %-ot kell a meglévő tőkeösszegre rászámítani, és ennyivel növelten lehet kifizetni a tartozást.

Mivel ez is közjegyzői szerződésmódosítást igényel, annak a költségei is rájönnek erre még.

2009. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Az egyetlen hitelfajta, ahol nyersz vele, ha előbb letudod, az a hitelkártya. Minden fix futamidős hitelnél a bank tulajdonképpen befektetett nálad pénzt előre megbeszélt időre, aminek a kamataira számít. Ezt az összeget többnyire valamilyen címen akkor is bevasalják rajtad, ha nagyobb összeghez jutsz és így egy összegben rendezni tudod az adósságodat.
2009. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, én mindet hasznosnak ítéltem. (Nem tudom, ki volt, aki nem:()
2009. febr. 2. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!