Ha nem fizetem a hitelem törlesztőrészletét, akkor mit lép a bank és mikor? Ha elárverezik a házat, és kevesebbért tudják eladni, mint amennyivel tartozunk, akkor azt még behajtják rajtunk valahogy?
Amikor a bank hitelt adott neked, akkor úgy döntött, hogy elég az a fedezet. Ez az ő kockázata volt, cserébe azért a rengeteg kamatnyereségért, amit azóta is fizetsz neki.
A fedezet elértéktelenedésének a kockázatát neki kéne vállalni. Nyugaton nincs olyan, hogy egész életedre adósrabszolga leszel. A jelzáloghitelnek pont az lenne az értelme, hogy csak a zálogtárgy értékéig vagy terhelhető. Pontosan erre hivatkozva adtak a jelzálog alá vont lakás értékének csak a 60%-ig hitelt. Ez a bank kockázata, ezt nem lenne szabad a lakosságra hárítani.
"Ez a bank kockázata"
Nem. A banknak az a kockázata, ha NEM bírja behajtani. Ezért megpróbál mindent, hogy be tudja.
Ha szerinted a ház értéktelenedésének a kockázata a banké, akkor mi a hitelfelvevő kockázata? Ha ez így működne, vennék tv-t hitelre, ha megunom, beleállítom a csákányt, és azt mondom a banknak, meguntam, nem fizetem, visszaadom, le van tudva az egész. Azért ez nem teljesen így megy.
A bank nem házat hitelezett neked, hanem pénzt. Azt kell visszafizetned! Ha a pénzt, vagy azt, amire költötted elherdáltad, lelaktad, elhagytad, összetörted, az a te felelősséged. Hogyan is lehetne a banké?!? Ő ép forintokat (vagy chf-et) adott, azt is kér vissza. Nem egy szar lelakott, vagy más miatt elértéktelenedett házat. A jelzálog nem azt jelenti, hogy csak azt kapja vissza, hanem hogy azt simán elviheti, ha nem fizetsz. (Lásd szabad felhasználású jelzálog-hitelek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!