Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasítja el a cetelem...

Miért utasítja el a cetelem az áruhitelt? Lehet másnap újrapróbálkozni?

Figyelt kérdés

Tegnap akartam venni egy 139 999 ft-os laptopot áruhitelre (10x13 999 ft-os részletre 0% THM-el a Photo Hallban), be is vittem a bankszámlakivonatom és a személyimet, adókártyát stb. amit kértek.

5 hónapja dolgozom, keresetem átlag havi 95 ezer ft, családommal élek, még soha nem volt semmilyen hitel, számla stb. a nevemen és mégis elutasított a cetelem.

Lehet az a baj, hogy egy munkaerő kölcsönző cég által dolgozok?

És másnap lehet újrapróbálkozni a hitellel?


2011. jan. 12. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
benne vagy már a rendszerben, hiába próbálod másnap vagy 1 év múlva ugyanezekkel a kondíciókkal
2011. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert a jövedelmedhez képest magas a törlesztője. De ha a családoddal élsz, 2-3 hónap alatt össze tudod spórolni az árát, ha akarod.
2011. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs még egy éves munkaviszonyod
2011. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaja, nincs meg az egy éves munkaviszony.
2011. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán tényleg az, hogy nincs meg az egy éves munkaviszony.

De nem nagyon értem őket (Cetelem), tavaly karácsonyra akartam venni egy tv-t, 120E-ért, a felét rögtön kifizettem volna. Szóval 60 ezer lett volna a törlesztés 6 hónapra, a havi nettő 130 kevés volt nekik.

2011. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden alapkövetelménynek meg kell felelni egy hiteligénylésnél, pl van életkor minimum, jövedelem minimum és van munkaviszony minimum is. Alapelvárás továbbá, hogy határozott legyen a munkaviszony és még van pár apróság... (Pl a munkáltatót is bevizsgálják, nem állhat csőd, felszámolás alatt, nem lehet ellene per, végrehajtás)

Ha valamelyik alapfeltételnek nem felel meg az hiteligénylő, az már önmagában elégséges az elutasításhoz. Ha minden egyes alapfeltétel esetén csak a minimumot teljesíti, akkor is elutasíthatják a kérelmet, mert a bírálat pontrendszerű, ha túl alacsony az elért pontszám, nincs hitel.


Az 5 hónapos munkaviszony egészen biztos, hogy nem elégséges egy áruhitelhez, tehát teljesen felesleges másnap próbálkozni.

2011. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 netmesterke válasza:

Felejtsd el az előbbiek java részét, tudom jól hogy megy ez:)

Akár másnap is meg lehet próbálni, de egy nap egy alkalommal lehet próbálkozni! Amit szeret a Cetelem:

legyen vezetékes telefonszám megadva!

a munkaviszony határozott nem lehet, csak határozatlan!

ha az ügyintéző kérdezi a rezsi ktg-et (mert a cetelemnél azt rögzíteni kell) ne írjon keveset, de sokat se!

Számít az életkor is, 20-24 évesen nem nagyon szereti megadni, másrészt a 0%-os hitelnél szigorúbban veszik a dolgot, ha kérsz hozzá biztosítást az segít valamit. :)

2011. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 netmesterke válasza:
Még annyi az előbbihez, hogy jobban jársz ha teszel bele önerőt, 10-20% már jó, és ha nem muszály ne válaszd a 0%-os konstrukciót, van pl egyszeri kezelési ktg-es, havi szinten kb egy ezres a pluszod, de sokakkal könyebben adják:)
2011. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok és gyors választ! :)

21 éves vagyok, határozatlan munkaszerződéssel dolgozok...

Tehát akkor mennyi rezsit mondjak? Múltkor 10ezret mondtam...

Holnap megyek is, megpróbálom újra egy másik üzletben, nem megyek vissza az öregasszonyhoz akinél próbáltam :P

remélem sikerülni fog valami, ha meg nem akkor hát így jártam :)

2011. jan. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!