Utólag hogyan rendezik a személyi kölcsön tartozást?
Egyik ismerősöm régebben felvett egy személyi kölcsönt, ami akkor 1-200 eFt volt. Egy ideig fizetve lett ugyan, de a munkahely megszűnése miatt nem fizette, most hogy van munkahelye, sem fizeti. Akkor azt mondták neki, hogy ha újra lesz, akkor megküldik a felszólítást, vagy határozatot, hogy fizessen ennyit és ennyit, ekkorra....
A háztartási berendezések és egyéb ingó/ingatlan, semmi nincs a nevén, szóval semmit nem tudnak elvenni...
Van ennek valamilyen elévülése, illetve, hogyan tudja a bank behajtani a személyi kölcsön tartozását?
már nincs adósok börtöne, különben fél (?) magyarország ott ülne.
ha van bejelentett fizetése, akkor annak viheti a végrehajtó a 33-50%át minden további nélkül.
pár kérdéssel lejjebb láthatod, hogy a bejelentett lakcímére kimehetnek, és mindent elvihetnek, amiről azt feltétlezik, hogy az övé.
ez egy elég rossz törvény, de így van, sajnos azt nem kell igazolniuk hogy valami az övé, hanem az eredeti tulajnak kell igazolnia, hogy nem.
Tényleg nincs adósok börtöne..
Mivel írtad ,hogy van az ismerősödnek bejelentett munkaviszonya így bírói végzéssel a fizetésének akár 50%-át is levonhatják..
HA végrehajtó megy ki,akkor oda kimehetnek ahová be van jelentve állandóra,és minden ingó vagyont vihetnek ami nem igazolja,hogy más tulajdona..
Egy valamit nem értek..
Anno annak idején örömmel ment az ismerősöd a bankba,és kért pénzt kölcsönt amit meg is kapott..Most miért nem adja vissza ami a banké? Az már luxus ?
én azért nem fizetem, mert megszűnt a munkaviszonyom, akkor ők felmondták, és onnantól egy összegbe tartozok. ez érthető, de most hogy megint lenne munkaviszonyom, és kértem volna részletfizetést, azt mondták 20% előre egy összegben, és akkor lehet.
mivel nem százezrekről van szó, még a 10%-át sem tudom előteremteni havi 80ból, tehát oké, akkor vonja le a végrehajtó, nekem mindegy.
Ha nem fizet önként akkor bíróság és letiltják a fizetéséből.
Azt hiszem a 33%át lehet tiltatni, de persze erre rárakják a végrehajtási költséget is.
Köszi, kösz! Hát szerencsétlen most nagy pácban lesz, merthogy semmi sincs az ő nevén, mint már írtam.
Elvileg kezest kérnek ilyenkor és akkor ha az illető nem tud, vagy nem akar fizetni, akkor a kezes fizet? Vagy nem?
Kezest a szerződés megkötésekor kértek, vagy nem. (Ez bankfüggő.) Ha nincs kezes, akkor az ismerősöd arra számíthat, hogy a bank bíróságra viszi a tartozását, ami azóta már jól megnőtt és a végrehajtó fogja behajtani az összes tartozást a különböző eljárási illetékekkel, költséggel, késedelmi kamatokkal együtt. Ha van jövedelme, akkor annak a 33%-áig tilthatnak a munkahelyén egy hitel esetén, vagy ha folyószámlára kapja a bért, akkor inkasszózhatnak is nagyobb összegeket.
Arra viszont nem árt figyelni, hogy a tartozásra folyamatosan rárakódnak a késedelmi kamatok, tehát ha a 33%-os levonás nem elég még a kamatokra sem, akkor sose fog eltűnni a tartozás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!