Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezességnél létezik ilyen?...

Kezességnél létezik ilyen? Bővebben lennt

Figyelt kérdés

Egy ismerős elment kezesnek, rajta kívül van még egy kezes. Na már most az ő fizetéséből akarják letiltani a törlesztőt mert az adós nem fizetett.

Már meg is kapta a bírósági végzést a letiltásról. 15 napon belül lehet fellebezni. Lehet ilyenkor a rossz anyagi helyzetre hivatkozni? Ha letiltják a fizetéséből akkor a saját lakáshitelüket nem fogják tudni fizetni, mert nem sok pénzből élnek havonta 2 gyerekkel.


2010. nov. 26. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

vállalta a kezességet, hivatkozhat bármire, a bankot nem fogja érdekelni

ez nem szívesség, hanem kötelezettség, ha az adós nem fizet, akkor a kezesből lesz adós

2010. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem hivatkozhat semmire? Akkor mit lehet fellebbezni?
2010. nov. 26. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy lehet-e fellebbezni vagy sem, szerintem nem. A bankkal kötött a kezesség aláírásával ő is egy hitelszerződést. Olyanokat szoktam itt olvasni, hogy ha kifizette a hitelt, akkor polgári peres úton visszaszerezheti a hitelfelvevőtől a pénzt. Had ne mondjam, hogy ez hány év...
2010. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fellebbezni lehet, legfeljebb elutasítják. Én úgy tudom, hogy letiltásnál a bíróság nem vizsgálja az anyagi körülményeket, hanem letiltják a 33%-ot.
2010. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen azt küldték neki,hogy letiltják a 33%-ot.

De azt is,hogy 14 napon belül fellebbezhet

2010. nov. 26. 11:18
 6/7 A kérdező kommentje:
15 nap
2010. nov. 26. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Fellebbezni mindig lehet, csak kérdés hogy van e értelme a kezesség arról szól hogy ha az adós nem fizet a kezes helyt áll vagyis fizet helyette. Két fajtája van: az egyszerű kezesség vagy a készfizető kezesség, esetedben ez utóbbiról lehet szó, ugyanis készfizetőnél az adós nem teljesítése esetén a jogosult bármelyik kezesen követelheti a TELJES összeget. (egyetemleges felelősséghez hasonlít)


Ha ez utóbbiról van szó akkor fieztni kell. Én ezt tanultam: kezességet soha, senkiért nem vállalunk, bár ez már késő az ismerősödnek, de hátha segít máson.


Ha végrehajtóhoz kerül a dolog a nettó fizetés 33% át vihetik el havonta, ha van más letiltás is van akkor 50% ig mehet. 28.800 ft mindenképp kell hogy maradjon. Én az ismerősöd helyében elkezdenék tárgyalni a bankkal hogy ütemezzék át a hitelt, úgy hogy tudjam fieztni, mert ugye a letiltás már meg sem fog érkezni a számlájára, és ha nem fizeti a hitelt a bank fel fogja mondani előbb utóbb.

2010. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!