Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az értékbecslés, hogy működik?

Az értékbecslés, hogy működik?

Figyelt kérdés
ha az értékbecslő magasabbra értékeli a házat,mint amiért eladnák nekünk,akkor kevesebb önerő is elég?vagy,hogy működik?
2010. nov. 23. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez így működik (bizonyos határok között), de az értékbecslő a valódi piaci árhoz képest is valamivel kevesebbet fog megállapítani. Arra, hogy a vételár fölötti értékbecslés szülessen, kizárólag akkor van esélyed, ha mélyen a valós piaci ár alatt tudsz ingatlant venni.
2010. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen!az érdekelne még,hogy érdemes-e előbb felbecsültetni,és utánna menni a bankba,hogy ennyire értékelték fel,vagy elöbb a bankba,de ugye akkor már tudják,hogy mennyiért adnák a házat,és akkor gondolom nem igazán értékelik nagyobbra!
2010. nov. 23. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A "hogy" elé csak akkor kell vessző, ha kötőszóként, tagmondatok elválaszójaként használjuk!
2010. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném a válaszomat.:


Van olyan bank, amelyik az általam írt módon, az értékbecslés alapján ad hitelt. Előzetes becslés után sem csökkenti le a megajánlott hitelösszeget, de a legtöbb bank még akkor sem becsül a vételár fölé, ha valóban többet ér az ingatlan, leminősíti az eredményt.


Ha úgy érzed, jóval többet ér az ingatlan, mint amennyiért meg tudjátok vásárolni, írj privátban. Tudok neked segíteni, tanácsot adni, hol érdemes a hitelt felvenni, persze azért ehhez az is szükséges, hogy hitelképesek legyetek.

2010. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már én is rájöttem,hogy nem jól írtam!amúgy meg nem ez volt a kérdésem!ha nem tetszik írkálj egy helyesírási fórumba!
2010. nov. 23. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az 1. és a 3. választ írtam én, a "helyesírási" megjegyzés nem tőlem származik, szerintem sem ide való egy ilyen válasz.


Azért egészítettem ki az első válaszomat, mert már több banknál is megérdeklődtem, mi van olyankor, ha jóval többet ér az ingatlan, mint amennyiért veszik. A legtöbb helyen azt a választ kaptam, vásárlásnál nem fognak fölé értékelni a vételárnak, de munkám során találtam egy olyan bankot, akik nem veszik figyelembe az adásvételibe írt árat, ők abból indulnak ki, amit a saját értékbecslőjük megállapít. A legtöbb esetben reálisan értékeltek, jó szívvel tudom őket ajánlani.


Díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó vagyok, szívesen adok tanácsokat, ha privátban megkeresel

2010. nov. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!majd a párommal megbeszélem!ha úgy alakul írok privátba!
2010. nov. 24. 09:22
 8/9 anonim ***** válasza:

ok


Pont innen a GYAK-ról volt egy ügyfelem, aki végül 10% önrésszel tudta megvenni így a házát Dabason.

2010. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
olyan bankot kell választanod, melyik így is ad hitelt. Van bank, aki mindig a kisebb értékből indul ki, de van olyan, aki a becslést veszi alapul. Én ezért szeretek az adásvételi szerződés megírása előtt ilyen esetben előzetesen becslést rendelni, mert ha a becslő meglátja a kevesebb értéket az adásvételi szerződésben, akkor csekély az esélye annak, hogy mégis magasabbra becsüli az ingatlant. Az előzetes becslésrendelés esetén érdemes valahogy a becslő tudtára adni, hogy mennyi az ingatlan valós értéke szerintetek. Én is szívesen segítek Neked, mint díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó. Ha írsz privát üzenetet, akkor szívesem számolok Neked több bankra, a kalkulációhoz szükséges infók megkapása után. Leinformálható vagyok, ha szeretnéd, akkor küldök erről is infót priviben. Üdv, Évi
2010. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!