Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik egészségpénztárat...

Melyik egészségpénztárat válasszam?

Figyelt kérdés

Tanácsokat, ajánlásokat, tapasztalatokat várok.

Előre is köszönöm.

Hol kicsik a járulékos költségek?


2009. jan. 13. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az OTP.nél voltam, most szüntettem meg 3 év után, mert semmi haszna nem volt. Ha a munkáltatód fizeti akkor megéri, de ha magadnak fizeted akkor semmi értelme, nem nyújtanak semmit! Hiába kecsegtettek kedvezményekkel, csak ráfizetés volt számomra!
2009. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, az lenne jó, ha a munkáltató fizeti. nekem sajnos nem fizeti, de én kötöttem mégis a generalinál. havi 4000 ftomba kerül, de az az igazság, hogy ennyit el is költök a gyógyszertárban, kisbabánk van, neogranormonra, erre-arra kell. évi befizetéseid után az állam ad rá 20 %-ot, és nem csak gyógyszerre költheted. ez amolyan átcsoportositás a pénztárcádban.
2009. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. jan. 17. 11:59
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem MKB ep-am van, a munkáltatóm fizeti havonta. 10.000 Ft-ot fizet, de azt hiszem 9290 Ft íródik jóvá a számlán. Én tornabérletre, kontaklencsére, korábban fogamzásgátlóra, meg persze a nemvárt betegségek 10.000 ft-os gyógyszereire használtam, mindig lement róla a lóvé. Van kártyám is hozzá, azt eddig még csak gyógyszertárban tudtam használni. A mostani fogorvosom viszont tud számlát adni, így visszakapom a nem kis összegeket, amit otthagyok 1-1 tömésért. Az egyetlen baj velük, hogy kb. 3 hét, amíg a számla végösszege visszaérkezik a számlámra. De a lényeg, hogy visszajön. Munkatársaimtól hallottam, ha egyénileg fizetnék be, az adóból visszaigényelhető: pl. ha 100.000 Ft-ot befizetnék rá (mert mondjuk vennék egy éves tornabérletet) 30.000 Ft visszajönne rá az adóból. De ha a munkáltatóm nem fizetné nekem sem lenne.
2009. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!