Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti_is kaptatok ilyen érdekes...

Ti_is kaptatok ilyen érdekes MKB Bankos e-mailt?

Figyelt kérdés

Ez számomra azért érdekes, mert soha nem is voltam ügyfele az említett banknak.

A szöveg is elég furcsa, kb ilyen szintű:

"Mint a mi biztonsági intézkedések, rendszeresen képernyo tevékenység az MKB rendszerben.

Nemrégiben a kapcsolatot veled észlel, egy kérdés a fiókjában."


És egy link, hogy oda kattintsak és aktiváljam a fiókom.

A végén pedig az MKB Bank Zrt. adatai, mint aláírás.


A cím amiről jött ez: NetBank@mkbnetbankar.hu

És még az is gyanús, hogy nem munkaidőben érkezett az e-mail, hanem egy hajnali időpontban.


Eléggé átlátszó próbálkozás ez, ha nem tévedek.


2010. nov. 15. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tévedsz :)
2010. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben dobnék egy mail-t a bank információs címére. Ha kiadnak egy közleményt, hogy senki sem adja meg sehol az adatait, akkor lehet, hogy megmentesz pár embert az adathalászok karmaiból.
2010. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet. :)

De erre szerintem csak holnap kerítek sort.

2010. nov. 15. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
ez tuti kamu. A bankbiztonságot érdekelni fogja, ha jelzel nekik.
2010. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére a magyar nyelv elég nehéz, és a webes fordítók elég bénán fordítják a szöveget. De még így is bedől néhány buta ember az otpbnak.com (!) vagy mkb-bankonline.com címnek és riadtan adja ki az összes adatát, mellőzve mindenféle biztonsági előírásokat. Én nem engednék számítógép közelébe olyan embert, aki nem esett át egy alapvető biztonsági és kezelési tanfolyamon. Az ECDL sem ilyen... Persze szerencsére vannak olyanok is, akik egyből gyanakodnak a furcsa nyelvezeten.
2010. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!