Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy emelhettek le illetéktele...

Hogy emelhettek le illetéktelenek pézt a vadonat új bankkártyámról?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban cseréltettem ki a bankkártyámat mert idegen vásárlárlás volt a Woltnál. Akkor letiltottam, majd igényeltem újat. Azóta a kártyával néhány boltban fizettem, illetve egyszer online a Bonprix-en. Erre most jön az sms, hogy egy mad4cosmetics nevű ciprusi webáruházban vásároltak a kártyámmal. Újból letiltottam ezt is, de aggaszt. Visszanézve az sms-eket láttam, hogy pár nappal korábban küldtek egy ellenőrző kódot is és akkor is vásároltak. Viszont az biztos nem én voltam. Illetve a vásárláshoz kellene egy másik csak általam ismert online pin kód is, amit szintén nem adtam meg sehol.

Hogy történhetett meg mindez, hogy tudtak vásárolni mások a kártyámmal?


tegnap 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Na jóóó. Ez kamu.
tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
kártyán nincs pénz
tegnap 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Vírusos a géped, amikor a bonprixen vásároltál az új kártyával, akkor minden adatod továbbítva lett illetékteleneknek a háttérben.
tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Valoszinubb az hogy analfabeta vagy es valami scam oldalon megadtad a kartya adataid, vagy a telefonodra van valami apk telepitve ami szepen elszipkazza az adataid
tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, jó eséllyek keylogger van a gépeden és minden kártyaadatot elloptak.
tegnap 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#6: De a keylogger a begépelt szöveget lopja le, én pedig nem gépeltem be az sms-ben kapott biztonsági kódot sehova.
tegnap 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik a kód, a kártyaszám és cvv bőven elég.
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan a webshop, hogy nem követeli meg a 3D secure-t, akkor simán lehet vásárolni anélkül is, a kártyaszámmal és a CVV-vel. Sőt, pár éve pl. az Amazon-on még a CVV sem kellett, anélkül is lehet online fizetni.

Esetleg érdemes lenne külön csak online használható webkártyát csináltatni, annak külön alszámlája van és csak akkor és annyi pénzt vezetsz át rá, amennyi épp kell.

ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!