Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak 2 hét után kaphatom...

Miért csak 2 hét után kaphatom meg a pénzem?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy meg örököltem egy OTP-s bank számlát és a számlán lévő 9 millió Ft! Erről van jogerős és hiteles közjegyzői dokumentumom. Ma délelőtt bennt voltam a helyi OTP bank fiókban! Ahol be mutattam a jogerős hagyatéki végzést, és eredeti halotti anyakönvi kivonatot. Ezeket le is fénymásolták. És a gépen is rögzítették. De az ügyintéző azt mondta hogy 14 nap azaz két hét az átfutási idő! Csak az a kérdés miért? Miért nem jutok az örökségemhez hozzá azonal aznap amikor jogerőre emelkedik a hagyatéki végzés? Mért kell még plusz két hetet várnom? Szóval furcsa ez az OTP! Ja és igen egyedüli örökös vagyok!

tegnap 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Barcsak lett volna alkalmad megkerdezni ezt az OTPs ugyintezotol…
tegnap 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert a központban kell ellenőrizni, hogy pl tartozása nem volt e az elhunytnak stb.
tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi az átfutási idő
tegnap 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-esnek milyen tartozásról írsz?
tegnap 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ezt ellenőrzik, hogy volt e.
tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt tartozása! Ez tuti biztos! Mert akkor a hagyatéki végzésben is benne lett volna! És a hagyatéki végzésben egy árva tartozás sem szerepel!
tegnap 18:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és igen.. Kinél és hol ellenőrzik hogy volt-e tartozása?
tegnap 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Szóval nem az a bajod, hogy meghalt egy - valószínűleg nagyon közeli - családtagod, hanem hogy miért nem férsz hozzá máris a 9 milliójához?


Mesélj, milyen hülyeségre fogod elverni pár hónap alatt?

tegnap 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Például lakás feljúításra. Vagy / és egy kis magán kezeltetés egy magán klinikán! És ez nem vicc! Szóval van helye a pénzenek!
tegnap 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi.

Meg fogod kapni a pénzedet. Két hetet fél lábon is ki lehet bírni.

tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!