Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikortól lesz érezhető a...

Mikortól lesz érezhető a gazdasági válság?

Figyelt kérdés

Miben fog ez megnyilvánulni? Mik azok a végzettségek, amikre továbbra is szükség van és meg is éri?

Ha esetleg valaki szívesen írna nekem ezekről a dolgokról, akkor nagyon megköszönném. Még fiatal vagyok, nem igazán tudok ezekről a dolgokról, de nagyon érdekelne....

Köszönöm!


2009. jan. 7. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az már érezhetö jele hogy az egyik német vegyipari cég akinek dolgozunk a 20 emberünkböl csak 4-nek kellett vissza mennia karácsony után? vannak cégek akiket teljesen kitettek a gyárbol. ez biztosan a válság miatt van, vissza vettek a termelésböl minden hol.

a válság alapja a túltermelés.

2009. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Én már keményen érzem október óta. Kinél miben nyilvánul meg. Én személy szerint munkanélküli lettem, a lakáshitelünk pont ettől az időponttól emelkedett egy erős 10.000.- Ft-ot és hasonlók.
2009. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy te még nem érzed.
2009. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: miért vagyok már megint lepontozva. Azért mert érzem a válságot, hát én ezt már tényleg nem értem... no mindegy. :(
2009. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Te közvetelenül nem érzékeled, mivel nyílván a szüleid tartanak el.

mellesleg már hónapok óta keményen érezhető.

az árak elképesztő emelkedése, a közszférában dolgozók fizetések csökkentése, a sztrájk, minden arra utal hogy nagy bajok vannak. közalkalmazottak tömeges elbocsátása,

a poltikai elit meg a cigányok (bocs) viszont élnek mint Marci Hevesen. a felsőoktatás bolognai mintára való ostoba átszervezése, ezáltal döbbenetes színvonalesése, a felvételi ponthatárok minimalizálása oda vezetetett, hogy az egyetemek dugig vannak deviáns, motiválatlan, súlyosan hiányos ismeretekkel bíró aljanéppel. a tananyag színvonala hozzájuk van igazítva.

sötét jövőnek nézünk elébe ebből kifolyólag: ezekből az emberekből válnak a jövő diplomásai, ami egy további igen kedvezőtlen folyamat kezdete lesz, hiszen alapos pontos ismeretekkel rendelkező, erkölcsileg-emberileg szilárd munkarő híján tönkremehet a piac.

2009. jan. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

"az árak elképesztő emelkedése"


??? Mi emelkedett olyan elképesztő mértékben? (Én értelmezésem szerint: elképesztő = jóval nagyobb mértékben, mint mondjuk tavaly vagy tavalyelőtt)

Én nem tudok ilyen dologról. Oké, pl. a gáz jelentősen felment, de nem a válság miatt, hanem mert végre próbálják beadagolni az embereknek, hogy mennyi a valós ára a gáznak és nem támogatnak fűt-fát alanyi jogon.


Sok minden ára ráadásul csökkent. Ha új autót akar valaki venni, akkor valószínűleg most találja a legjobb ajánlatokat. :)


Persze a hitelek ára emelkedett és szigorodott a feltétel, de hát ez inkább pozitív abból a szempontból, hogy talán jobban meggondolják az emberek, hogy a plazma tv és egyéb kacat az tényleg olyan fontos, vagy tudnak élni nélküle. (Merthogy ezért érinti Magyarországot nagyon is a válság: a háztartási szektor megtakarítása a béka segge alatt van, sajnos - a magyar nép sajnos ilyen. Nem, ne kezdjétek erre meg arra kenni, meg indokolni. Nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévő népeknek nagyobb a megtakarítási hajlandóságuk.)

2009. jan. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit most érzékelünk a válságból az még nem a jéghegycsúcsa.De a mindennapok történése csak fokozzák a recceszió mértékét.A megnövekedett munkanélküliség a válság egyik fő jele ebből sok minden fog következni:forintgyengülés ,árak emelkedése stb.

Aki nem érzékeli annak tök jó.

De talán ha az eszetlen hitelfelvételek csökkenek akkkor az még lehet jó is,mert túl könnyen adtak a bankok hitelt szinte bárkinek csak hiába a fedezet ha a törlesztőt nem tudják fizetni és ha elárverezik a házat még rosszabb helyzetben vannak az emberek mint a hitel felvétel előtt.

2009. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos 10000 Ft-al lett több a lakás havi törlesztő részlete.Ezt bizony észre veszem,mert a fizetések nem mennek feljebb.Ott vásárolok,ahol akciók vannak.Pl.240Ft egy Kg kenyér,ha a tescoba megkapom 129Ftér akkor oda megyek.Sok mindent lehetne még sorolni.A végzettségek szükségességét is nagyon nehéz meghatározni.Ha túlképzett vagy az a baj,ha nincs megfelelő képzettséged az a baj.
2009. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én is érzem.

párom munkanélküli lett a vendéglátásban,pedig jól dolgozik,de nincs kereslet.

tehát ebből következik,h. ahol az emberek meg tudnák húzni a nadrágzíjat,ott húzzák: kevesebb étterem,pizza,mozi stb.

és még csak az elején vagyunk...

2009. jan. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
mi pl szeptemberbe vettünk egy használt kocsit, 1.550.000FT amiböl 1.300.000 hitel :) akkor 28.000 volt havonta,most 41.000ft:) szóval mi már érezzük elég rendesen,köszönhetöen a devizahitelnek :)
2009. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!