Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut kártya használata...

Revolut kártya használata itthon boltokban stb?

Figyelt kérdés

Kaptam egy revolut kártyát még sziget fesztiválos imserőstől. Zsír új. Elvileg van 20 euro cashback első kimenő tranzakció után.


Appot leszedtem, regisztráltam, fizikai kártyát hozzá adtam, pénzt tettem a számlára, kártyához mindent beállítottam. Gondoltam kipróbálom ALDI-ban, de se érintésre, se bedugós módszerre nem reagált csak annyit, hogy "nem támogatott kártya típus" PIN-re meg hogy "érvénytelen".


Mit rontok el? Mert ötletem sincs, neten ovasgatva meg nem írják, hogy itthon nem lehet bolti vásárlásra használni.



aug. 31. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Van revolut kártyám. Aldiban már fizettem vele. Lil, penny, tesco, dohánybolok, benzinkutak ahol eddig használtam. Semmi problémába nem ütköztem.

A gond lehet ott kezdődik, hogy "kaptam egy kártyát".

Aktiválva van?? Nem került tiltásra?? Ugye nem a te neveden van a kártya, ha egyszer csak kaptad. Így nem is feltétlenül te rendelkezel felette, ez azért fontos dolog.

Sok fele elfogadják, nem voltam még olyan helyen ahol ne tudtam volna vele fizetni elsőre. Sőt online vásárlásoknál se volt gondom.

aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Magyarországon szerintem konkrétan emberek tömegei használnak Revolut kártyát, már hosszú évek óta. Nekem kb 2020 óta van már szerintem.


Szóval a hiba nálad van.

aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Olyan nincs hogy “kaptam egy kártyát”…


Az valaki más kártyája, ami az ő Revolut számlájához kapcsolódik/kapcsolódott.


Még az ember neve is rajta van a kártyán, hogy gondoltad hogy azt így megkaptad tőle? 😅

aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Gond nélkül használom a Revolut kártyámat Magyarországon gyakorlatilag bárhol. Én magam regisztráltam és rendeltem a saját nevemre, csak is én rendelkezem felette. Ha valaki más (adott esetben társ)kártyáját használod, akkor ő rendelkezik felette. Befagyaszthatja, letilthat tranzakciókat akár földrajzi hely szerint is. Nem lehet, hogy átverés áldozata lettél?
aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Bár a revolutos társkártyákkal nincs tapasztalatom, de belegondolva felmerül az átverés lehetősége. Pénzt feltölteni tudsz (nem tudom hogy valóban lehet-e) levenni vagy fizetni meg nem ha a főkártya birtokosa letiltotta vagy korlátozta.
aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szigeten revoluték osztogatták a kártyát, bontatlan csomagolásban kaptam.


Közben LIDL önkiszolgálóban már működött, igaz csak a beledugós.

aug. 31. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Első használatkor dugni kell.
szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!