Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyha felkerülök a negatív...

Hogyha felkerülök a negatív khr listára, akkor az aktuális banknál lévő tartozást kizárólag egyben fizethetem ki, vagy van esetleg részletfizetési lehetőség?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem fizetem a törlesztőt, és esetleg követelés kezelőhöz jut az ügy, akkor meg lehet vele egyezni valahogyan? Illetve ez esetben az aktuális bank az egész tartozást tovább passzolja, vagy csak azt a részét amit addig nem fizettem amíg khr listára nem került/követelés kezelőhöz eljutott?

aug. 16. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, lehet egyezséget kötni bármikor. Ennek ahhoz nincs köze, hogy felkerültél-e és ha igen, mikor a KHR listára. A bank általában a teljes tartozást passzolja át a követeléskezelőnek. Velük általában könnyebb is egyezséget kötni, hiszen ők vagy töredék áron vették meg a követelést, vagy jutalékért dolgoznak, vagyis akkor lesz pénzük, ha fizetsz, még ha kevesebbet is.
aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!