Diákhitel(1). Havonta a kötelező törlesztő dupláját utalom mindig. A kötelező törlesztőn felüli összeg előtörlesztésnek minősül?

Figyelt kérdés

Beszéltem az ügyfélszolgálattal még régebben és így javasolták. Ma szintén beszéltem az ügyfélszolgálattal és azt mondta a hölgy, hogy így is rendben van, majd elbizonytalanodott és azt mondta, hogy egy kicsit jobb úgy, ha a kötelezőn felüli összeget előtörlesztésként külön utalom.

Valaki tudja mi az igazság?

Köszönöm a válaszokat!



júl. 29. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

10sec volt.

[link]


A Diákhitel előtörlesztéséről

Számos, a Diákhitellel kapcsolatos művelethez hasonlóan az előtörlesztés (és természetesen a hagyományos törlesztés és a végtörlesztés) is elvégezhető online, az otthonod kényelméből banki utalással vagy bankkártyás fizetéssel. A törlesztőrészletnek minden hónap 12. napjáig kell megérkeznie, és ne felejtsd el feltüntetni a szerződésszámot se a közlemény rovatban!


Fontos megjegyezni még, hogy Diákhitel előtörlesztése, végtörlesztése és bármi egyéb többletfizetés díjmentes, ezért csak ajánlani tudjuk, hogy – ha van rá lehetőséged – magasabb részleteket utalj!


Előtörlesztéskor Te döntöd el, mekkora összeget szeretnél befizetni, tetszés szerint rendszeresen vagy eseti alkalommal. Azonban előtörlesztés alatt nemcsak a tanulmányok közben rendezett tartozást értjük, idetartozik a végzés utáni törlesztési időben teljesített többletbefizetés is, feltéve, ha törlesztéskor a szerződésszám mellett feltünteted az „Előtörlesztés” szót is. Ellenkező esetben többletbefizetéses előteljesítésként fogjuk nyilvántartani az extra összeget, amely arra szolgál, hogy egy későbbi esetleges törlesztőrészlet-elmaradást fedezzen.


Reméljük, sikerült hasznos információkat összegyűjtenünk a Diákhitel előtörlesztésével kapcsolatban.

júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igaz, köszönöm szépen!

Előteljesítésbe ment az összes előtörlesztésre szánt összeg… de ez telefonon miért nem tudták megmondani? Persze az én hibám is, mert nem olvastam el figyelmesen…

Ezt az összeget át lehet csoportosítani? Vagy mit lehet ezzel kezdeni.. 640 ezer forint.

júl. 29. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem látszik sehol a fennálló tőke tartozás? Mert ha igen, akkor könnyen tudod ellenőrizni.
júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
0 Ft a tőke tartozás. Rendszeresen fizetem időben, csak ugye nem előtörlesztésbe ment a többlet. Előteljesítésnél ír 640 ezret (amit pluszba fizettem be, ami csak úgy ott van).
júl. 29. 21:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, az természetesen nem 0 Ft mert még fizetem, de kamat tartozás és egyéb tartozások nincsenek.
júl. 29. 23:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!