Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babakötvény szerintek megéri,...

Babakötvény szerintek megéri, ha havi kis összegeket pakolok be?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 8 éves, gondoltam nyitok neki egy babakötvényt. Kis összegre gondoltam, a gyereket máshogyan is támogatom (van 2 lakásom otthonunkon kívül a fővárosban, egyedüli gyerekként majd mindent Ő örököl, úgy tervezem ha megy egyetemre egyiket eladom előtte, hogy fizessem a továbbtanulását is).

Raknék be rendszeresen havi mondjuk 15 000 ft-ot a végéig, elvileg ezzel 1,8 milliót fizetek be a végén és várhatóan +600 000 lesz a kamat rajta. Van ennek értelme? Igaz inflációkövető, de ennek a a 2,4 milliónak nem sok értéke lesz 10 év múlva, kicsit bohóckodásnak tűnik (nem vagyok annyira otthon ezekben a típusú befektetésekben).



#babakötvény #kamatozás #életkezdési járadék
júl. 23. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát itt nem 2,4 re jön ki a vége


[link]


" de ennek a a 2,4 milliónak nem sok értéke lesz 10 év múlva"


Szóval mivel nem lesz milliárdos egyből, így nem is éri meg szerinted?!

júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 bocsánat, kb 800 lesz a kamat, tehát 2,6 a vége (a kalkulátor évi 3% inflációval számol).


Nem milliárdossá akarom tenni, azt majd megoldja magának :D Inkább arra gondoltam, hogy ilyen kicsi összegekkel lehet jobb ha elviszem havi eggyel többször valahova: kalandparkba, moziba, vagy összegyűjtöm és elmegyünk sátrazni évente egyszer valahova. Tehát, hogy érdemes-e ekkora összegekkel kötvényt venni.

júl. 23. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, szerintem is költsétek el azt a 2,5 milliót fagyira
júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cigi pénzét tedd be inkább, az napi 2ezer, és csak akkor kapja meg a végösszeget ha nem fog rászokni.
júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól látod, ez bohóckodás. Ha már címkézgetni akarod a pénzedet, akkor ugyanezt tbsz-re rakd, normális befektetésbe, aztán odaajándékozod neki, amikor akarod.
júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában valóban nem tűnik soknak, de érdemes azt nézni, hogy minden pénz, amit be tudsz fektetni, és hoz valamennyit, az növeli az össz vagyont.

A babakötvénynek egy "hátránya" (inkább különleges feltételnek mondanám) van a többi saját megtakarítással szemben, hogy ez a gyerek nevére szól, tehát automatikusan ő kapja mjad meg lejáratkor.

júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"kicsit bohóckodásnak tűnik"


Az, hogy mennyi gyűlik össze, azon múlik mennyit raksz havonta félre.

Havi 15ezerből 10 év alatt 2,4 millió lesz.

Havi 30-ból 4,8

Havi 60-ból 9,6.


Azért tűnik bohóckodásnak, mert a berakott pénzből ennyi jön ki, nem azért, mert a konstukció rossz lenne.


Aki kis összeget tud félrerakni annak ez egy jó konstrukció.

Havi 100ezret nem ide tennék, de havi 10-15-öt minden gond nélkül.

Kap egy kis kezdőpénzt a gyerek, amivel szabadon rendelkeztek, ha elveri, akkor se fogok dunának menni miatta.

júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!