Miért létezik a RaiPay (Raiffeisen), ha amúgy google play bőven elegendő lenne?
Próbáltam ezt a hulladékot, de csak felhúztam magam rajta:
Kérdésem, hogy minek kell ilyen marhaságokkal operálni, mikor a kártyákat simán lehetne google play és apple pay-jel is használni? Pont ma jelent meg a hír, hogy a Raiffeisen kártyák már apple pay-jel is használhatók.
Mi értelme ennek a RaiPay-nek, nem lenne egyszerűbb, ha a bank, mint pl a Wise azonnal a google pay-jel is használható megoldást adna?
Szakmabelikènt válaszolnèk.
Amikor már nagyon jött fel a mobilfizetès kb. kovid előtt nem sokkal, akkor az apple sokkal előbb elèrhetővè tette a fizetèsi megoldását a règió bankjainak, de a google csak èvekkel kèsőbb (ez nem csak a bankokon múlik)
Ès mivel lèpni kellett ìgy saját megoldást fejlesztettek, csak úgy mint szinte az összes bank akkor.
Ez persze nem olyan jó mint egy rendszerszinten integrált rèteg, de legalább egy valag pènzbe került, ìgy mèg sokáig ragaszkodtak hozzá.
Közben kinyìlt az gpay is pár ève a règióra, a legtöbb bank már be is vezette, amennyire tudom, a rafinál is folyamatban van ez.
Google Payt akartam írni, de vagy gyors voltam, vagy a szótár bocs érte.
Köszi a választ. Ezek szerint - nem szakmabeliként kérdezem - banktól függ, mikor elérhető a Google pay? Ki dönti ezt el és mitől függ hogy egy bank elérhető a Google payben? Úgy láttam, az OTPnél ugyanez volt tavaly fateromnál, ott az amúgy teljesen bizonytalanul működő Simplelel próbálkoztunk. Nekem szokatlan volt, miután évek óta revolut, Wise gond nélkül működik. Csak az okát próbálom érteni, egyes bankok miért később csatlakoznak.
Persze hogy banktól függ, az egy dolog, ha a szolgáltató (jelen esetben a google/meta) engedélyezi az adott országra, onnantól sacc 1 év, ha azonnal összerántanak rá egy projektet, a tokenizáció rendszerbe itegrálásától kezdve az ezer féle követelményig, ami legyen akár technikai, akár folyamatbeli, jogi stb.
És ilyenkor az adot bank menedzsmentje dönt, hogy mikor vállalják be, mert ugye pénz paripa kell rá, és ekkora szervezetekben marokszám futnak az egyéb projektek folyamatosan (akár piaci innováció, akár törvényi megfelelés)
És még ezer dolog közbeszólhat, egy ekkora szervezet lassú/lomha, simán évek telhetnek el mire belevágnak mert például "nemrég zártuk le a saját app fejlesztését, nem fogunk azonnal belevágni egy másikba, és kettőt supportálni" csak éppen itt a nemrég mondjuk két éve volt.
Az otp alapból a saját simple szarját erőlteti MINDENRE ha jó ha nem, mert kb az egész ökoszisztémája abba van integrálva, nem engedik el.
A rafinál meg gyanítom az is hozzátett a késlekedéshez, hogy a play-en nézve több ország Raiffeisenének ez a raipay van fizetésre, gondolom ott az anyacég, az RBI (Raiffeisen Bank International) előírása lehetett, hogy ezt gründoltuk össze, mindenkinek ezt kell használnia.
És ilyenkor egy még nagyobb szereplő, még hosszabb döntési lánc, még lassabb reagálás, mire keresztülnyomják a demandot, hogy már pedig ezt el kell engedni, a másikat kell fejleszteni.
Valszeg mindenhol hamar megjelent a gpay, mint megvalósítandó projekt, amikor elérhető lett, az változó, hogy hol meddig fetrengett excelek, prezentációk, vagy bármilyen üzleti/fejlesztési igényeket kezelő rendszerekben alacsony(abb) prioritással, mire rátértek....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!