Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal-ra csak akkor tudok...

Paypal-ra csak akkor tudok saját bankszámláról pénzt utalni, hogy legyen egyenlegem, ha előtte regisztrálom a bankszámlámat?

Figyelt kérdés

Ezt írja első lépésnek. De neten leírásokban, tájékoztatókban az van, hogy ezt nem ajánlják.

Bankkártyámat sem akartam regisztrálni.

Gondoltam, csak utalok rá egy összeget, ami az adott vásárláshoz kell.

Már vagy 10 éve nem használtam, vagy még több. Meg is lepődtem, hogy még él a fiókom. De nem emlékszem semmire sem, hogy mi hogyan működik. Régen a kártyámat regisztráltam, de akkor még nem volt ennyi visszaélés, nem is volt ennyi online vásárlás.



júl. 15. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan regisztrálhatod a bankkártyád, nem szokott gond lenni belőle. Ha félsz, csinálj valamilyen virtuális bankkártyát, és használd azt.


Én is nagyon régen töltöttem fel Paypal egyenleget, de úgy emlékszem, a Paypal számlájára kellett átutalni, és közleménybe megadni egy sorszámot. A sorszámot a Paypal felületén kellett igényelni.


Nézd meg ezt, itt is leírják: [link]

júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Webkártyát is lehet hozzá regisztrálni, amin egyszerre nincs sok pénz.
júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm, ezt olvastam én is. Ezért gondoltam, hogy utalok és nem csatolok se számlát, se kártyát. De PayPal-on ennél a módszernél az 1. lépésben le van írva, hogy olyan számláról kell utalni, ami hozzá van adva a PayPalhoz.

Ezen a linken meg a számlahozzáadás további linkjénél le van írva, hogy nem ajánlják.

2: Most csak ezért nem akarok webkártyát. Ráadásul az nem is készül el azonnal, vagy 1-2 nap alatt. Egy valamit szeretnék csak megvenni, ami a szokásos oldalakon nem volt elérhető. Ahol találtam ott kizárólag PayPal-lal lehet fizetni, egyébként fizetnék simán a szokásos kártyámmal.

júl. 16. 08:55
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Nem kell, hogy hozzá legyen csatolva a számla. Paypal felületén kérvényezni kell a pénzfogadást, a kapott azonosítót beírni a közleménybe, elutalni a pénzt, és 1-2 munkanap alatt meg is érkezik.


Gondolom azért nem ajánlják, mert ennek van egy díja, ami magasabb, mint ha mondjuk a Paypalhoz csatolt kártyával fizetnél.

júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: most ide képernyőképet nem tudok csatolni, így kimásoltam, remélem, így se dobja nagyon szét. Nekem ebből az jön le, hogy csak csatolt számláról lehet utalni. "Olyan bankszámlát használjon, amelyet már csatolt a PayPalhoz"


Pénz hozzáadása


Töltse fel PayPal-egyenlegét a bankszámlájáról. Ez ugyanolyan egyszerű, mint egy belföldi átutalás. További információ


1

Olyan bankszámlát használjon, amelyet már csatolt a PayPalhoz


Emellett a bankszámla-tulajdonos nevének meg kell egyeznie a PayPal-számla tulajdonosának nevével: Nagy Zsuzsanna. Amennyiben a nevek nem egyeznek, bármikor módosíthatja őket Profiljában.


2

Jelentkezzen be a netbankjába, vagy látogasson el a bankfiókba


Ezután kövesse a bank utasításait a kifizetési átutalás végrehajtásához. Ügyeljen arra, hogy az adatokat pontosan úgy adja meg, ahogyan itt megjelennek.


Fogadó neve


PayPal Pte Ltd


A kedvezményezett bankja


Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest


Fogadó számlaszáma


10918001-0000000115050684


Átutalás azonosítója


2143CY2BLKJ34MN

júl. 16. 09:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább a a linket másold be, hogy ezt hol olvastad.
júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt a PayPal írja ki, ha rámegyek a pénzutalásra.
júl. 16. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem vállalkozói (merchandise) fiókom van, ez picit más, mint az "átlagos" fiók.

De ha én az összefoglaló oldalon ( [link] rámegyek a "PayPal-egyenleg" alatt a "pénz hozzáadása" gombra ( [link] akkor ki tudom választani, hogy "azonnali feltöltés a bankból" vagy "bankszámláról manuálisan". Ha a manuálisat választom ( [link] akkor azt írja ki, hogy "Mi a következő lépés?", és itt megadja a kedvezményezett nevét (BofA re PayPal PTE Ltd), a bankszámlát, a bankszámlaszámot (1091 8001 0000 0001 1505 0684), a tranzakció kódját, végül azt írja, hogy "A bankszámlának és a PayPal-számlának ugyanarra a névre kell szólnia.".

Semmi olyasmit nem ír, "Olyan bankszámlát használjon, amelyet már csatolt a PayPalhoz". Nem is értem, miért kéri ezt, régen sem kellett...


De ha ennyire kötözködik, akkor szerintem csatold hozzá a bankszámlád vagy a bankkártyád, és utólag leválasztod. Bár nekem két bankkártyám is hozzá van csatolva, soha nem volt vele gond.

júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Köszi! Én is erre gondoltam, csatolom a kártyám (régen is így volt, amikor használtam még a PayPal-t) megveszem a cuccot, aztán majd törlöm a kártyát.
júl. 16. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!