Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolutról le tudom venni úgy...

Revolutról le tudom venni úgy a a pénzemet, úgy, hogy a kártyám mínuszban van?

Figyelt kérdés
6000Ft-ot utaltak nekem Revolutra, de az OTP kártyám 7000Ft-os mínuszban van, amit a napokban fogok majd rendezni, viszont jó lenne azt a 6000Ft-ot levenni

júl. 8. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Az otps számlád meg a Revolut számlád az két külön dolog
júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan tudom levenni róla a pénzt? Buta kérdés, de mivel Revolut nem régóta van nekem így nem tudom... Kártyám nincsert neten csináltam
júl. 8. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Kártya nem tud mínuszban lenni.


Pluszban sem.


Amiről te beszélsz, az a bankszámlád egyenlege.

júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs fizikai revolut-kártyád, akkor ATM-nél nem tudod levenni.
júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Max. azt tudod csinálni, hogy kifizeted valakinek a vásárlását a virtuális revolut-kártyáddal, ő meg odaadja neked kp-ban.
júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor Vegas sportfogadó oldalra se tudom feltenni a pénzt?


5. Milyen befizetési módok közül választhatok?

Banki utalás, készpénzes befizetés, bankkártyás fizetés, Skrill, Neteller és PaySafe (feltöltő) kártya.

júl. 8. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy arra mások is utaltak, a pénz nem a kártyán van, hanem a kártyához tartozó bankszámlán. Egy számlához több kártya is tartozhat, de mindegyik kártya csak ugyannak az egy számlának a pénz keretét tudja használni. Ha viszont több banknál is van számlád és hozzájuk tartozó kártyád is, akkor ezek teljesen függetlenek egymástól.

(Sőt ugyanannál az egy banknál is lehetne több számlád és akár mindegyik számlához több kártyád is, de ez a te példádban mellékes.)


Ahhoz, hogy az OTP kártyádhoz tartozó bankszámlád mínuszban van, a Revolutnak semmi köze. A Revolutnál van pénzed, azt ki tudod onnan utalni, vagy a Revolut kártyával közvetlenül elkölteni.

Viszont, ha csak 6000 Ft van a Revolut számládon, akkor nem biztos, hogy a teljes 6000-hez hozzá tudsz jutni, ha valamennyi díja van a 6000-en felül magának a kiutalásnak, vagy pénz felvételnek (márpedig valószínűleg van valamennyi díja a kiválasztott tranzakcióknak).


Vannak már PayPasses ATM-ek is (OTP-nek biztosan). Ezeken a gombok mellett van egy PayPass logós felület, ott tudod használni a Revolut kártyádat, ha a telefonod ApplePay vagy GooglePay érintés mentes fizetési lehetősége működik vele. Elvben működnie kéne, de próbáld ki, hogy nálad működik-e.


A Vegas sportfogadó oldalt nem ismerem, de az általad felsoroltak alapján akár kártyás fizetésként, akár átutalásként is tudsz Revolutról pénzt küldeni hozzájuk. Az viszont lehetséges, hogy a Revolut oldaláról mint sportfogadási szolgáltató le vannak tiltva és akkor nem tudsz náluk fizetni. Ezt neked kell kipróbálni.

júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van jóváhagyott bankszámla hiteled, akkor az OTP számláról is tudsz tovább költekezni.


Ha nincs bankszámla hiteled jóváhagyva, akkor csak a bank tudja a saját díjaikkal és költségeikkel negatívba terhelni a számládat, de téged nem enged negatívba költeni róla.


Mindenképp vigyázz vele, ha negatívban van a bankszámlád, mert a hitelek általában 40% feletti THM-el szoktak kamatozni és egyáltalán nem biztos, hogy megéri...

júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
revoluton kérsz egy virtuális kártyát, azzal már azonnal tudsz utalni pénzt.
júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha Revolutra utaltak neki pénzt, akkor valószínűleg már van virtuális kártyája...
júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!