Van megoldás, hogy ingyen kitudjam szedni az összes pénzem?





Megnyitod a másik számládat és kéred az új banktól, hogy hívja át a pénzedet amonnan.
Mondjuk az MNB oldala szerint ez akár két hétig is eltarthat:
"MIT JELENT ÉS HOGYAN KEZDEMÉNYEZHETŐ AZ EGYSZERŰSÍTETT VAGY „EGYABLAKOS” BANKVÁLTÁSI ELJÁRÁS?
A bankváltástól sokakat visszatarthat, hogy bonyolultnak találják az ezzel kapcsolatos ügyintézést. Az „egyablakos” bankváltás ezt a folyamatot egyszerűsíti.
Az eljárás megindítását a számla tulajdonosa(i) a kiválasztott új banknál kezdeményezheti(k). A közös számlák esetén erre csak együttesen van lehetőség. Ezt a számlaváltási meghatalmazás kitöltésével teheti(k) meg, amit a régi bank nem utasíthat vissza. Az új szolgáltató a meghatalmazást követő 2 munkanapon belül felkéri a régit, hogy 5 munkanapon belül adja át neki a beérkező ismétlődő átutalások, a rendszeres ismétlődő átutalási megbízások, valamint a beszedési felhatalmazások adatait (például az utalás összege, gyakorisága, határideje, azonosítója). Az adatokat a megelőző 13 hónapra vonatkozóan kell átadni. (Az átadott adatokról díjmentes kimutatást kell adni a számlatulajdonos részére is, ha ezt kéri.)
Ön nyilatkozatban meghatározhatja azt a kezdő munkanapot, amely időponttól a különböző tranzakciókat már az új számláról kell teljesíteni. Ennek legkorábbi időpontja az adatok új intézményhez történő megérkezését követő 6. munkanap. Rendelkezhet arról is, hogy mikor mondják fel a régi számlát.
Amennyiben a feltételek teljesülnek, az adatok átadását követően a korábbi számla megszűnik és a rajta lévő pozitív egyenleget átutalják az új számlára. Ez alól kivétel például – vagyis nem szüntethető meg a számla –, ha a számlán negatív egyenleg, például folyószámlahitel-tartozás van. Erről a pénzügyi intézmény haladéktalanul köteles tájékoztatni a fogyasztót. Fontos, hogy a felmondás napja előtt a régi szolgáltató nem tilthatja le a bankkártyá(ka)t.
A fizetési számla megszüntetésének nem lehet akadálya az, ha több szolgáltatással együtt (például netbankkal, sms-szolgáltatással, biztosítással), bankszámlacsomagban vette igénybe a szolgáltatást vagy egyéb kapcsolata (például hitelszerződés) is van.
Amennyiben a számlavezető váltása során nem merül fel zavaró tényező, a szolgáltatóváltást akár 13 munkanapon belül le lehet bonyolítani."
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!