Masik orszag allampapirjat hogy a legcelszerubb megvasarolni?
Sehogy nem célszerű.
Mondjuk, el nem tudom képzelni, milyen megfontolásból akarnál ilyesmit…
Kivancsi lennek ki az aki vegig lepontoz mindenkit, biztos tokeletes lelki allapotban vannak ezek az emberek:D Első, benned egy üzletember veszett el, kijártad már a nyolcat vagy még mindig csokira cukorra költöd a locsolópénzed?:D
Utolsó: Van náluk sok féle, most hoztak be 1 hónaposakat, meg ún. Zöld kötvényeket szintén rövidebb lejárati határidővel, fél éves stb. 3,2 - 3,5% körül van jelenleg.
@4
Te tényleg azt hiszed, hogy az állampapír a befektetés csúcsa?
Barátom, azt "3,2-3,5%-ot", amiről te itt ábrándozol, nem egy év alatt, hanem egy jobb napon megcsinálom...
Semmi extra.
Daytrade. Hallottál róla?
Szóval, "kijártad már a nyolcat vagy még mindig csokira cukorra költöd a locsolópénzed"?
#1 vagyok...
@7
Segítenél nekem megtalálni az az információt, hogy Warren Buffett portfoliójában milyen értékben szerepel magyar és/vagy osztrák állampapír?
Sehol nem találom.
Úgy tűnik, valamiért nagyon titkolja a meggazdagodás legbiztosabb forrását...
Csak ezek az übergagyi részvényei vannak, amik nem mennek többet évi 100-900%-nál.
Lenne mit tanulnia tőled...
#8 Szerinted az a 189 milliárd dollár "cash" amin ülnek az ott van náluk a széfben és még véletlenül sem rövid lejáratú kötvényekben?
De igazad van, el is adom mindenemet és irány a határidős piacok. Lehetőleg minél nagyobb tőkeáttéttel. Mert hülye azért nem vagyok.
A magyar államkötvények szerzése és tartása az Államkincstárnál vezetett számlán ingyenes, valamint adómentesek a hozamok.
Más államok kötvényeinek szerzése jelentős jutalékteherrel járhat, tartásuk esetén számlavezetési és/vagy portfoliokezelési díjak merülhetnek fel, hozamuk pedig adóköteles (15% szja + 13% szocho).
A jutalék és a számlavezetési díj minimalizálására a megfelelő broker kiválasztása a megoldás, meg kell nézni, hogy melyik broker melyik piacokon mekkora jutalékokkal dolgozik. Vigyázni kell, egyes brokerek szeretik elrejteni a jutalékaikat a vételárba…
Könnyen meglehet, hogy az egyes kötvények közvetlen megvétele helyett olcsóbban kialakítható egy kötvényportfolio valamely kötvényalap megvásárlásával. Ezek esetében azzal is számolni kell, hogy annak van egy folyamatos költsége, ami a hozamot rontja. Ennek a minimalizálásához valamilyen ETF-et kell választani a különféle bankok által a lakosságnak kínált kötvényalapok helyett. Azt is érdemes tudni hogy ha lejárat nélküli a kötvényalap, akkor elvész a kötvényeknek az a tulajdonsága, hogy fixálható a hozam lejáratig tartás esetén. A lejárat nélküli kötvényalapok folyton realizálják a kamatkörnyezet változása miatti árfolyamingadozásokat. Ezen kívül jelentősebb lehet a tracking error, mint a részvényalapok esetében, mert a kötvények sokkal illikvidebbek mint maga az alap. Így vannak, akik ki tudják használni az így adódó arbitrázslehetőséget a creation/redemption folyamatban, ami a befektetők hozamában fog lecsapódni. Ennek a kockázatát olyan alapok kiválasztásával lehet csökkenteni, aminek lejárata van, amely a benne lévő kötvények lejáratához igazodik, és így nem forgatják folyton a portfoliot.
Az adót megúszni TBSZ számla segítségével lehetséges, ennek elérhetősége nem mindegyik brokernél áll fenn.
Írta valaki a daytrade-elést, mint az államkötvény tartás alternatíváját.
A kereskedési tevékenység az egy olyan munka, amivel sok pénzt lehet keresni. Többet, mint amennyi az államkötvények tartása melletti semmittevéssel elérhető, ez tény, amit mindenki tud. Csak nem ez volt a kérdés, befektetni kíván államkötvényekbe a kérdező, ennek a legmegfelelőbb módját keresi, nem munkahelyet keres.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!