Lakosági f.számlán hány FT kell legyen alap esetben, h ne kerüljön mínuszba? Debit kártya tud mínuszba kerülni? Mi van, ha nincs elég összeg rajta, de a bank le akar vonni pénzt róla?
Minimum nulla forintnak kell lenni a számlán ahhoz, hogy ne menjen mínuszba.
Kártya nem tud mínuszba kerülni, az csak egy eszköz, nincs "rajta" pénz. Az olyan, mint a kulcs az ajtóhoz. A pénz a számlán van. Tehát, a számla elvileg tud "mínuszba menni", ha pl. kisebb az egyenleged, mint pl. a számlavezetési vagy egyéb, banki díj.
"Mi van, ha nincs elég összeg rajta, de a bank le akar vonni pénzt róla?"
A bank nem "akar" pénzt levonni róla. Miért is akarná? Az a te pénzed.
Ám, mivel szolgáltatásokat veszel igénybe, pl. az életed megkönnyítése érdekében bankkártyát használsz, ezeknek van (vagy lehet) díja, amit a bank akkor is levon az egyenlegedből, ha az a díj nagyobb annál, vagy ha nulla az egyenleged, esetleg már korábbi hanyagságod okán mínuszban van.
#4 köszi, pontatlanul fogalmaztam, valóban: legfeljebb a számla kerülhet mínuszba, nem a kártya.
A számla jelzi a mínuszt? Mínusz esetén van szankció? Mifélék? És mit lehet tennie az ügyfélnek, ha falun lakik, ha nem mozgat pénzt interneten, és X ideig nem jut el a bankba fizikailag az illető?
"hány FT kell legyen alap esetben, h ne kerüljön mínuszba?"
Definíció szerint 0. De ha valamiért levonnak pénzt, például kártya éves díja, számlavezetés díja, akkor nyilván a levonás összegével egyenlő összegű pozitív egyenleg szükséges hozzá, hogy ne kerüljön minuszba.
Ha azért kérdezed, mert van egy számlád, nem tudod milyen számlacsomagban, régóta nem néztél rá és aggódsz, hogy minuszban került a hasonló díjak miatt: általában ezek a díjak éves szinten 0 és 10.000 forint között mozognak.
"Debit kártya tud mínuszba kerülni?"
Ha az a kérdés, hogy kártyás fizetéssel minsuzba tudod e vinni az egyenleged, akkor a válasz: nem*.
*: Kivéve, ha külfüldi valutában fizetsz és a trantakció engedélyezése és könyvelése között negatív irányba mozdul el a forint árfolyama. Például van a számámládon 400 forint. Fizetsz 1 eurót egy napon amikor azt 400 forintot ér. A tranzakció sikerül, mert van annyi pénz a számládon. Majd 3 nap múlva, amikor a bank könyveli a tranzakciót, akkor 1 euró már 410 forintot ér. Ekkor kénytelenek leszneg minsuba vinni az egyenlegedet.
Forintos kártyás trantakciók nem tudják minsuba vinni az egyenlegedet.
"Mi van, ha nincs elég összeg rajta, de a bank le akar vonni pénzt róla?":
Ha banki díjat kell levonni, akkor azt le fogják és minuszba megy az egyenleged. Ha te csinálsz valami trantakciót, aminek díja van és nincs elég pénz a számládon, akkor a tranzakció nem fog sikerülni. Pédlául kártyával fizetsz többet, mint amennyi a számládon van, vagy átutalsz, de az átutalt összegre és az átutalás díjára már nincs fedezet a számládon.
" És mit lehet tennie az ügyfélnek, ha falun lakik, ha nem mozgat pénzt interneten, és X ideig nem jut el a bankba fizikailag az illető?"
Postára eljut? onnan is lehet bankszámlára befizetni/átutalni az úgynevezett rózsaszín csekkel.
Ha ez nem opció, akkor megkérheti egy ismerősét/rokonát, hogy fizessen be / utaljon át a számlájára pénzt.
Köszönöm, hasznos válaszokat kaptam!
Tehát ha mínuszba kerül számlám, az hitelfelvételnek számít?
Akkor még erről megkérdezném tőletek azt is, hogy mivel tudtommal a számlavezetési díjam néhány hónap alatt legfeljebb néhány ezer FT (de lehet, hogy nulla)
ezért
kérdésem: mondjuk, három hónap alatt ha van (lenne) mínusz öt ezer FT-om a lakossági folyószámlámon a bankban, az mekkora büntetéssel, szankcióval (vagy "hitel"kamattal) járna NAGYSÁGRENDILEG?
Más szóval mennyit fogok veszíteni amiatt, mert pl 3 hónapig nem rendezem, hogy mínuszból pluszbakerüljön?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!