Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvileg lehet már telefonszámr...

Elvileg lehet már telefonszámra is utalni ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

oké megadod a számot és az adott összeget elküldöd de pl ha a saját számomra küldöm azzal hogy tudok fizetni?

vagy ez kb olyan mint a számla az az simán csak a számlámon jelenik meg?

vagy csak akkor opció ha van digitális bankkártyám?


Még én is utána nézek de érdekel ki mit gondol.


Ez nekem azért érdekes mert bankkártyáról nem mertem utalni mit tudom én torrent oldalnak tiktoknak de ha ez kb úgy működne mint mikor feltöltöm a telefont adott összeggel és független a bankkártyától számlától ez jó lehet. Vagy akár netről is nyugodtabban rendelnék.


márc. 3. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:

utána néztem gondoltam de most már tuti annyi az egész hogy nem számlaszámot adsz meg de az adott számlaszámra utalod mivel kapcsolatban lesz a mobilszámoddal vagy amit éppen meg adsz. Másnak is csak akkor tudsz utalni ha hozzá rendelte a tel számot vagy az e-mailt a számlájához.


Érdekesebb lett volna ebből adódik kegy új kérdés:

hogyan tudok hivatalosan létrehozni egy virtuális kártyát aminek semmi köze nem lenne a fő kártyámhoz és számlaszámomhoz?

csak úgy hogy új számlát és kártyát igénylek így viszont annak is lenne havi díj stb

márc. 3. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1: Igen, a mobiltelefonszámodal csak a bankszámládat azonosítják, nem a telefon egyenlegére lehet utalni.


"hogyan tudok hivatalosan létrehozni egy virtuális kártyát" Kérsz a bankodtól. Webkártyának is hívják ezt a szolgáltatást, de van, ahol csak virtuális bankkártyaként hivatkoznak rá. Például:

[link]

[link]


Esetleg ha a te bankod nem ad virtuális bankkártyát, akkor nyithatsz egy számlát egy másik pénzintézetnél, aki ad, vagy válogathatsz a fintech cégek közül, mint a Wise vagy a Revolut.

márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy működik, hogy a bankodnál a bankszámlád mellé tudsz regisztrálni másodlagos számlaazonosítókat is. (Az elsődleges számlaazonosítód a bankszámlaszámod.) Ilyen másodlagos számlaazonosító lehet mobilszám, e-mail cím, adóazonosító jel vagy adószám (utóbbi csak vállalkozások esetén).


Tehát ugyanúgy bankszámláról bankszámlára utalsz, csak nem kell minden esetben tudnod a címzett nevét és bankszámlaszámát, e kettő helyett megadható csak a másodlagos számlaazonosító (ha van ilyen a címzettnek).


Ez alapvetően egy banki átutaláshoz kapcsolódó kényelmi szolgáltatás.

márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!