Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez már gyanúsnak számít,...

Ez már gyanúsnak számít, megüthetem ezzel a bokámat?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, kb. gimi óta a zsebpénzemet mindig megtartottam alig költöttem valamire. Anyám belém nevelte, hogy spóroljunk amikor és ahogyan csak tudunk. Elkezdtem az egyetemet a zsebpénzem is jóval több lett és rengeteget tanultam, hogy jó ösztöndíjat is kapjak. Egyetem elvégzése után munkát vállaltam, de a szülők ugyanúgy támogatnak és adják a pénzt, hogy rakjam félre majd lakásra/házra. Emellett még a ruházati és elektronikai dolgaimat is árulom vinteden, mindent ami nekem már felesleges és nem veszem hasznát. A kérdésem az lenne, hogyha 2-3havonta a számlámra rakok be 300-500ezer forintot az gyanús pénzmozgásnak számít? Úgy, hogy mellette a fizetésem is érkezik. Rám állhat a NAV?
febr. 12. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mást Anyut-Aput megkérni, hogy ők rakják be néha a számládra?

Alapból azt mondanám nem gyanús, kis összeg, de ha rendszeresen történik, esetleg valami algoritmus kidobhatja nekik, hogy kérdezzenek rá.

febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Bank rendszerekben ezek filléres dolgok, párszázezer forintot sehol nem néznek.
febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 4 millió forintot úgy elhozhatok a bankból, hogy nem kell előre szólnom, csak oda kanyarodok és húzok egy sorszámot és már vihetem isten hírével, akkor 2 havonta félmillió nem akkora tétel, hogy NAV ellenőrzést kapj, mert felnyom a pénzintézet.
febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a pénz eredete igazolható, akkor semmi probléma. Nyilván az a leírásod alapján.


"Emellett még a ruházati és elektronikai dolgaimat is árulom vinteden,"

Arra viszont figyelj, hogy ez évi 600 ezer forint bevételig mentes csak az SZJA alól! Felette már foglalkozni kell vele, hogy származott belőle adóköteles jövedelmed vagy sem. Ha igen, akkor azt az éves bevallásban szerepeltetni kell és megfizetni utána az SZJA-t.

A NAV jelen van minden platformon, simán belefuthatsz egy NAV-os ellenőrizésbe úgy, hogy csak utólag fogod megtudni.

febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!