Inkasszó a számlámon?

Figyelt kérdés
Adott 10.000 ft tartozás, és inkasszót tettek a számlámra. Most utaltam rá egy külföldi bankszámlámról pénzt, hogy kifizessem a tartozásom a Navnak, de ebből az utalásból levontak..most ez akkor a tartozásomba megy, vagy azt még ezen kivül be kell fizetnem? Még sosem jártam így, és nem értek ehhez, kérem aki tud segítsen.

jan. 18. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Amennyit levontak, annyival csökkent a tartozásod.
jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez az osszeg nem erte el a mentes hatart. Ha inkasszo lenne rajta akkor sem nyulnanak hozza. 60k ftig ugyanis mentes. Pontosabban a 35napos inkasszo utan az elso 60k mentes. Utana 200kig a felet 200k felett az egeszet viszik.


Szerintem ez inkabb valami bank fele fennallo tartozas, pl biztositas amit fedezet hianyaban nem tudnak levonni, de az elso kapott osszegnel ervenyesitenek.

jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es, a banknak nem tartozom semmivel.
jan. 18. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit vontak le abbol a 10ks utalasbol? Az egeszet?
jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A felét...most hívtam a bankot, ők annyit mondtak, hogy látják, hogy lezároltak 5000 Ft-ot, de sajnos nem tudták megmondani, hogy ez most beleszámolódik-e a tartozásomba, vagy sem..és hogy a NAV-ot kell megkérdeznem erről.
jan. 18. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
A bank az csak vezeti a számládat és teljesíti az átutalásokat, meg az inkasszókat.. nem tudja hogy milyen jogcímen miféle kötelezettségeid meg követeléseid vannak. Ezeket azzal tudod egyeztetni, akivel szemben fennállnak.
jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Közben kaptam értesítőt, hogy a NAV Végrehajtói automatikus elszámoló letéti számlára vonta le az összeget. Nekem a NAV-nál reggel azt mondták, hogy majd a Vh-i manuális letéti számlára utaljak...akkor ha oda elutalok további 5000-et, akkor vajon rendbe lesz a tartozás? :D Nem biztos, hogy ennyi miatt megint bemennék holnap hozzájuk..de persze azt akarom, hogy rendben legyen a téma és lezárt végre.
jan. 18. 21:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Lényegtelen a letéti számla neve, számlaszáma, ha az automatikusra, ha a manuálisra megy a befizetés/utalás/inkasszó, mindegyik befizetés ilyenkor a végrehajtónál köt ki, tehát csökkenti a hátralékod.


"hogy kifizessem a tartozásom a Navnak, de ebből az utalásból levontak"

Nem lehet, hogy ez az átváltás költsége lesz? Ha igen, az nem megy a NAV-nak, tehát az átváltás költségével számolnod kell és annyival többet helyezni a bankszámlára, hogy el tudja a NAV követelését maradéktalanul utalni a bank.


Én azt ajánlom, hogy közvetelnül utald el a NAV-nak a pénzt, ne a hazai bankszámládra tedd, ahonnan inkasszálhatja.


Ha lehet, akkor a manuális letéti számlaszámra, mert azt látja 1-2 napon belül a végrehajtó. Az automatikusra érkezett befizetésről meg nem értesül első kézből. Közlemény rovatba bőven elég beírnod az adóazonosító jeled! Más nem kell oda.

jan. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy ez az átváltás költsége lesz?


Nem, először én is azt hittem, de aztán látom a számlatörténetemen, hogy a NAV vh.-i automatikus letéti számlájára ment.


Akkor végülis szerinted oké, ha a maradék 5000-et elutalom a manuálisra?

jan. 21. 11:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Illetve azt megkérdezhetem,(ha esetleg tudod) hogy az inkasszó meddig lesz még a számlámon, ha kifizettem a pénzt?
jan. 21. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!