Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen alacsony kockázatú és...

Milyen alacsony kockázatú és likvid befektetési lehetőségek vannak az állampapírokon kívül?

Figyelt kérdés
Elsősorban pénzpiaci és likviditási alapokra gondoltam. Van esetleg valakinek tapasztalata konkrét termékekkel?

jan. 3. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
BUX-indexkövető befektetési jeggyel, vagy OTP részvénnyel valószínűleg jól jársz az elkövetkező 1 évben, de ezekre nincs garancia.
jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nagyon régen volt pénzem ilyen befektetési alapokban a régi MKB-nál . A kockázat valóban szinte zéró, cserébe nyilván alig hoz valamit (most nem tudom, hogy hogy állnak pl. az állampapírhoz képest), és persze teljesen likvid is, bár a tranzakció átfutási ideje akkoriban pár nap volt (az állampapírnál meg azonnali, ha a kiutalást nem számítom bele).
jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es, de az már más kategória. Olyan alapok érdekelnének, amik rövid lejáratú (állam és vállalati) kötvényekbe fektetnek. Milyen hozamokat lehet ezekkel elérni?
jan. 3. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Magyar befektetési alapok összefogő adatait (köztül a múltbéli teljesítményüket) a BAMOSZ honlapján találod meg. A rövid lejáratú kötvény alapokra konkrétan rá tudsz szűrni.

[link]


Ha nem magyar alapokba akarsz fektetni, akkor például a justetf.com-on tudsz nézelődni.

[link]

jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bankbetétek, tőkegarantált befalapok, pénzpiaci alapok.


Ezek alacsony kockázatúak, de eleve 28% adó van rájuk az állampapír 0%-jával szemben, így szinte esélytelen, hogy hozamban az állampapírt felül tudják múlni.

Én emiatt már 10 éve nem is nézegetek ilyeneket. A bankok nem tudnak ezen a pályán versenyezni az állammal és emiatt nem is akarnak igazán. Kicsi és gyatra a kínálat, esetleg meg egy kis értékpapír számlavezetési díjjal is meglepnek mellé.


"Milyen hozamokat lehet ezekkel elérni?"


Cetelem megtakarítási számla pl adózás után 6%.

jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt tudsz nézelődni: [link]


Pl. nekem anno ebben volt a pénzem. Minden bank/alapkezelő más néven vezeti ezeket a pénzpiaci, alacsony kockázatú alapokat. Azokat már neked kell kideríteni.

jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem, akkor a megadott feltételek szerint kb. lehetetlen olyan alapot találni, ami felülteljesíti a rövid lejáratú DKJ hozamokat az adóterhek és a díjak levonását követően. A vállalati kötvénykitettségre alapozva feltételeztem, hogy esetleg lehet ilyen.
jan. 3. 13:02
 8/8 krwkco ***** válasza:
60%

"lehetetlen olyan alapot találni, ami felülteljesíti a rövid lejáratú DKJ hozamokat"

Befektetésre nem a DKJ a legjobb hozamú, mostanság, hanem még mindig a PMÁP.

jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!