A pénz játékát mindenki játssza. Leülnél bármilyen játékot játszani a játékszabályok ismerete nélkül?
Le bizony, csak ne legyen tétje!
Egyébként maximálisan egyetértek a kérdéseddel, szomorú, amit most művelnek az emberek. (még szomorúbb, hogy miután lustaságukból és butaságukból kifolyólag kiszúrtak magukkal, állambácsi az én adómból karolja fel őket...)
"A kockázat és a félelem a jólét felépítésének ellenségei. Tudással mindkettő legyőzhető."
Charles Givens
A történelmi tapasztalat azt mutatja, hogy ha valaki 75 évig él, feltehetően át fog élni egy jelentős gazdasági válságot, és két jelentősebb recessziót. Lehetséges befektetni magas hozammal, ugyanakkor alacsony kockázattal. Kevesen gazdagodnak meg kockázat vállalás nélkül, és sokan sajnos az államatól várják, hogy megszüntesse az élet kockázatait.
Sokan azt hiszik, hogy a több pénz megoldja anyagi gondjainkat, pedig a legtöbb esetbe mégtöbb problémát okoz.
A magas fizetéssel járó biztos állások ideje a munkások és a középvezetők körében lejárt. Nagy vállalatok, hogy bírják a globális versenyt, hamarosan létszámcsökkentésre kényszerülnek, és a fizetéseket is meg kell nyírbálniuk.
Az összes idézettel egyetértek, de ezt kifejtenéd?
"Sokan azt hiszik, hogy a több pénz megoldja anyagi gondjainkat, pedig a legtöbb esetbe mégtöbb problémát okoz."
Én is küldenék neked egy idézeted:
"A világ össznépességének kb 1% uralja a világ összvagyonának kb 99%-át."
"A világ össznépességének kb 1% uralja a világ összvagyonának kb 99%-át."
Tudod miért van ez?
Néhány évvel ezelőtt készült egy tanulmány a világ gazdagjairól és szegényeiről. Azt kutatta, hogyan gazdagodnak meg a szegénységben született emberek. Az eredmény azt mutatta, hogy ezek az emberek bármely országban élnek, három tulajdonsággal rendelkeznek:
1-> hosszú távra terveznek, és nem tévesztik szem elől a célt
2-> hisznek a késleltetett jutalomban
3-> kihasználják a kamatos kamat adta lehetőségeket.
A tanulmány meg állapította, hogy ezek az emberek hosszú távra terveztek és tudták, hogy végül övék lesz az anyagi siker, ha kitartanak elképzelésük mellett. Hajlandóak voltak rövid távon áldozatokat hozni a hosszú távú siker érdekében, ez a késleltetett jutalom alapja.
Sokan azt hiszik, hogy a több pénz megoldja anyagi gondjainkat, pedig a legtöbb esetbe mégtöbb problémát okoz. Legtöbb ember első sorban azért küzd anyagi nehézségekkel, mert sosem sajátította el a készpénzáramlás irányításának tudományát.
Kizártnak tartom, hogy a szegénységben születettek meggazdagodtak abból, hogy hittek a kamatos kamatban.
Az első két pont igaz, jogos.
Az önerőből (nem a kapcsolataik révén, vagy örökség útján meggazdagodottakról van szó) lett gazdag emberek már fejben voltak milliomosok voltak akkor is, amikor szegények voltak. Kivétel nélkül jellemző rájuk a céltudatosság, következetesség, tervszerűség, szorgalom, kitartás, állhatatosság.
Az viszont hamis illúziókeltés, hogy az egyszerűbb képességű, átlagjövedelemből élők abból egyszer majd meggazdagodnak, ha havonta 10-20EFt-ot megtakarítanak és évtizedekig bíznak a kamatos kamatban. Ebből csak azok gazdagodnak meg, akik ezt elhitetik velük.
Félretenni, megtakarítani kell(ene), valóban hasznos, de nem azért, mert ebből bárki meggazdagodhat. Azért van rá szükség, hogy ne kerüljön az ember nagy bajba, ne kerüljön pl a híd alá.
Kedves előttem szóló!
A válaszod első részével teljesen egyetértek,a másodikhoz is annyit fűznék hozzá, hogy a gazdagság mindenkinek mást jelent.
A legsikeresebb emberek azok, akik a legtöbbet és a legtovább csináltak valamit. A kis mennyiségek számítanak: ne frusztráljon hogy csak pár ezer forintot takarítasz meg havonta, ez is jó kiindulási alap. Persze a dolog egy kicsit lassúnak fog hatni az elején, mégis ezek az apró lépések segítenek majd kialakítani bizonyos szokásokat, ne becsüld le az apró változás erejét.
A pénz több lehetőséget ad, de sokkal könnyebb boldognak maradni, ha uralni tudod az életed és a pénz lehetővé teszi azt, hogy egyszerűbben menedzselj dolgokat.
A pénz csak egy eszköz, ám legközelebb, ha tévét nézel, vagy zenét hallgatsz vagy moziban ülsz, tedd fel magadnak a kérdést, a csodás életre gondolva, mindarra, amit úgy élvezel benne! De gondolj arra, mit akarsz! Kérdezd meg, hogy amit csinálsz, közel visz a célodhoz vagy eltávolít!
Mert az az igazság, hogy azok a dolgok, amik nem visznek közelebb a célodhoz, azok eltávolítanak tőle. Mert semmi sem közömbös. Minden a világon számít. Mert sajnos a homokóra homokja gyorsan lepereg. Az idő most is múlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!