Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek érdemes állampapír...

Szerintetek érdemes állampapírt vásárolni?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, eddig nagyon ellene voltam. Viszont mostanában egyre inkább azt látom, hogy rokon vagy ismerős, akik vásároltak meg vannak elégedve és elég szép pénzeket kapnak (persze tudom nem mindegy mennyit tesz be az ember).

Meg amit olvasok róla, hogy az egyetlen úgymomd ami ellene szólna, az állmacsőd lenne. Ez pedig azért elég messze van.

Szerintetek megérné igénybe venni?


2023. nov. 15. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Igen, de már nem fizetnek annyit mint mondjuk egy éve. De még mindig megéri
2023. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
hát még 1 évig tuti megéri tartani, de utána már még lejjebb kozmetikázzák az inflációt.
2023. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Szerintem a penzed tanulasba kene fektesd. Ha az allampapir ellen voltal akkor egyertelmuen azt a keves penzt amid van jobb ha tanulasra koltod. Arrol a szintrol amin vagy viszonylag kevés raforditassal eleg hamar feljebb tudsz majd jutni
2023. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

#4 - Ez így nem igaz.

PMÁP 2024-ben többet fog fizetni, mint 2023-ban.

DKJ például valóban kevesebbet fizet, mint fél éve. Egy éve már nem emlékszem mennyi volt.

2023. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudsz jobbat, akkor nem. Ha nem tudsz jobbat, akkor ez jobb mintha a számládon inflálódna. Bár kevesebbet hoz mint az infláció, de nem mindegy, hogy 15+%ot vesztesz a pénzedből, vagy csak 3%-ot.
2023. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem annaj, aki nem ért hozzá tök jó.

Mi tavaly tettük bele azt az összeget, amit 2-3 év múlva esedékes felújításra/ kocsi cserére szßnunk. 300 ezret kerestünk rajta 1 év alatt. Persze az infláció nagyobb, de sokkal jobb, mint ha otthon állt volna.

Fiatalok vagyunk, pénzügyekhez még kevésbé értők, így nekünk ez kényelmes.

2023. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Szó szerint hetente kiírja valaki ezt a kérdést. Mint ha most ébredt volna a kómából és első dolga lenne mindenféle előzetes kutatómunka, pl google keresés, vagy az itteni kérdések közt keresés nélkül ideböfögni hogy “éédemes az álampapírba beletenni? Kitudom majd venni?”
2023. nov. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

Persze.


Ha a pocsolyában csillogó ötforintosért is lehajolnál, akkor ez a te pályád.

2023. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!