Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tőkegarantált, akkor az...

Ha tőkegarantált, akkor az azt jelenti, hogy azt biztosan megkapom, amit befektettem, de lehet, hogy annál többet nem?

Figyelt kérdés

Optima tőkegarantált befektetési jegyem és tőkegarantált rövid kötvényem van, amit a napokban feloldanék. Az Optimát 2022-ben kötöttem le, a másikat alig fél éve.

Most aggódok, hogy nem lesz meg az a pénzösszeg amit a hozammal remélek.

(Nagyobb kiadási kötelezettség előtt állok)

Gondolom az Optimát gond nélkül feltörhetem, a rövid kötvénynél viszont nem emlékszem, hogy a 45 napos megkötésen kívül volt e valami, amire figyelni kell. Segítene valaki megérteni? Mert az elmúlt hónapok alatt szépen kamatozott- vagyis hozamot hozott, és örültem, hogy ezzel együtt volt értelme lekötni.



#Optima #rövidkötvény
2023. nov. 5. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2023. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45 nap után minimum a befektett összeget kapod vissza. De hoztak egy kormányrendeletet, hogy (ha jól emlékszem) júl.1 után befektetetteknél a hozam után 15% szocho-t vonnak le a 15%-os kamatadón kívül.
2023. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit jelent hogy helyetted vesznek a penz egy reszere allampapirt, es a maradekot meg eljatszak
2023. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
61%

"Most aggódok, hogy nem lesz meg az a pénzösszeg amit a hozammal remélek."

Nem aggódni kell, hanem megnézni az árfolyamot. Pl. itt:


[link]

[link]

[link]


Az árfolyamot meg kell szorozni a befektetési jegyeid számával. Annyit adnak értük. Mínusz 15% SZJA a nyereség után. (Szocho aszerint, ahogy 2-es írta.) Mínusz az értékpapírkezelő párszáz forintos visszaváltási díja.

2023. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
!-es, köszönöm a választ. Háát én beszoroztam, de 7,75-el, de kiugróan magas összeg jött ki, az nem létezik.
2023. nov. 5. 14:22
 6/9 krwkco ***** válasza:

"Háát én beszoroztam, de 7,75-el, de kiugróan magas összeg jött ki, az nem létezik."

Az Optima 1 év (2022 nov-2023 nov) alatt 19-20%-ot, a rövid kötvény fél év alatt 6,8%-ot. A befektetett tőkéhez viszonyítva. Adózás után 16-17 és 5,8%.

2023. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Huh durva lehet pénzügyileg vakrepülésben lenni… azt sem érteni mibe fektetsz, mit hogyan és miért kell számítani, mit jelentenek egyes szavak…😞
2023. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-esnek.


Szerintem a legtöbb ember nem érti azt mi a különbség a betét, a lekötés, a kötvény, részvény és értékpapír között, esetleg hogy a kötvény is részvény...stb. Nekem se teljesen világos, beismerem. De mivel nagyobb cél érdekében nem hagyhattam lekötetlenül a pénzt, a banki tanácsadóra hagyatkoztam, aki bizonyos lehetőségeket ajánlott erre. Aztán rájöttem lassan, hogy sokszor olyat ajánlanak, ami a banknak jó, nem nekem, és résen kell lenni. De van még mit tanulni.

(Annak idején középiskolában még nem tanítottak pénzügyi ismereteket, de örömmel látom, hogy most van ilyen tantárgy!)

2023. nov. 5. 17:27
 9/9 A kérdező kommentje:
6-nak is köszönöm a választ! :)
2023. nov. 5. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!