Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri babavárót felvenni,ha...

Megéri babavárót felvenni,ha van már lakásunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel itt nagyon sok ember van, sokféle tudással és tapasztalattal,kíváncsi lennék mit gondoltok arról,hogy rossz vagy jó döntés -e babaváró hitelt felvenni? Abban az esetben ,ha nem szeretnénk második babát, csak egyet és már van lakásunk. Elég sok dolog hiányzik a házba még


Tehát mondjuk konyhára, bútorokra, háztartási gépekre, kerítésre költenénk a pénzt. 11 millió forintot adnak januártól, de azért ezt is fizetni kell majd kamatmentesen sok sok évig. Ezért vagyok bizonytalan. Már szinte minden pénzünket beleöltük a házba,hogy eddig eljussunk ahol most vagyunk ...


Köszönöm a válaszokat!



2023. nov. 4. 22:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
11%

Kifejezetten rossz döntés úgy felvenni a babaváró kölcsönt, ha nem tereztek újabb babát.


A visszamenőleges büntetőkamat és az 5. évtől megemelkedett havi részlet miatt ez egy nagyon felelőtlen döntés.


Hosszútávon ennél még egy személyi kölcsön is jobb, mint egy olyan babaváró, ahol nem születik gyerek.

2023. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mivel még nem született meg az első, így ha megszületik kamatmentessé válunk. Nálunk az a része nem játszana inkább, hogy vállalunk még egy vagy kettőt és elengedik a 30%ot vagy az egészet
2023. nov. 5. 13:16
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt ki kellene tudni számolni egy olyan embernek, aki elég tudatosnak érzi magát ahhoz, hogy egy gyerekről gondoskodjon.


Ha csak egyet akartok, akkor ennek mentén ki tudod számolni mennyibe kerülne a babaváró, ahogy ki tudod számolni azt is, mennyibe kerülne helyette a piaci hitel.

Aztán mellérakod, hogy kell-e most azonnal az új kerítés, vagy ráér hitel nélkül jövőre is. Mert hát aki félig kész házon dolgozik és közben be tudja vállalni a gyereket is, annak van annyi jövedelme, hogy jövőre meglesz amúgy is a pénz rá (és itt csatlakozunk rá a méltatlanul lepontozott #2 válaszra).


Valójában nem az a kérdés, hogy milyen hitelkonstrukciót érdemes választani, mert az ki kell tudd számolni. Hanem hogy egyáltalán érdemes-e hitelezni, amikor nem feltétlenül szükséges. Ez meg már inkább szerintem az egyedi igények és elvárt életszínvonal kérdése.

2023. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

A gyerek úton van, tehát őt vállalták babaváró ide vagy oda. A kérdés nem az, hogy vállaljanak-e gyereket/mégtöbb gyereket a babaváróért cserébe, így innentől kezdve a 2-es válasz nettó baromság, de minimum haszontalan.

9 voltam.

2023. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13

A kérdező terhes. Tehát a gyerekvállaláson már túl vannak. Innentől kezdv a 2-es válasz nem csak értelmetlen, de baromság is.

2023. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha már betöltötte a feleséged a 12. hetet, a babaváró minden esetben megéri.
2023. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14,15: Igen, láttam hogy terhes, de attól még a számok irányadók. Ilyen szempontból érettem a hasznost. Nyilván kifejthettem volna bővebben is, de a lényeget onnan fogtam meg, hogy nem nullára vállaltak így kellene tudni kalkulálni ebben a helyzetben, ergó nem az a kérdés, hogy milyen hitelt vegyenek fel, hanem, hogy egyáltalán vegyenek-e fel bármilyet.


#13

2023. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17

Itt tévedsz hatalmasat. Pont a babaváró az, amit - ha a gyerekvállalás biztos - MINDEN esetben megéri felvenni. És ahogy kifejtettem akkor éri meg a legjobban, ha nincs rá szükséged, hiszen akkor duplán profitálsz belőle...

2023. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Értem mindenki álláspontját. Lehet,hogy ha spórolnánk jövő éven sok mindent megtudnánk csinálni, vagy két év múlva csak mivel jön a baba lehet nyugodtabban lennék ha nem akkor lenne úgymond szét szedni a konyhát, a teraszt stb ..

2023. nov. 5. 15:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!