Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telefonálás során érhet...

Telefonálás során érhet valami kár?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott egy adathalász az OTP nevében. Tudta a nevemet is, de ezen nincs semmi meglepő van Viberem én is simán megnézem azoknak a nevét akiknek van. Persze rögtön tudtam, hogy csalásról van szó, de húztam az időt, túl érdeklődő voltam mindent 3-szor megkérdeztem. Úgy voltam vele, hogyha már ők ilyen szemetek, akkor had legyen valamennyivel magasabb a telefonszámlájuk ( tudom, hogy nyilván nem számít nekik, de azért na).

Viszont a mai nap gondolkoztam el azon, hogy így, hogy 10-12 percet beszélgettem velük nem lehetséges az, hogy a telefonos kapcsolat során valahogy hozzáférjenek a telefonomhoz és az adataimhoz, vagy hogy lenyomozzák, hogy hol lakom és betörjenek? Lépten-nyomon tudom tartani a lépést a mai tech dolgokkal, de most azért paranoiás lettem amióta felötlött bennem ez a gondolat. Köszi a válaszokat.



2023. nov. 3. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit érnének azzal, ha betörnek? Vagy elárultad, hogy az ágyneműtartóban, a nagypárna alatt tartasz 10 millió forintot, hozzátéve azt is, hogy mától egyébként pont nem vagy otthon 3 hétig? Ennyi erővel fogják magukat, és az első szembejövő házba is betörhetnek, pontosan ugyanannyi az esélye, hogy értéket tudnak elvinni.

Persze megértem a paranoiát, manapság se az adatainkat/pénzünket, se a testi épségünket nem tudjuk maximálisan biztonságban tudni, viszont ezeknek a telefonos csalóknak sokkal egyszerűbb ilyen módszerekkel pénzt lopni, mint ténylegesen elindulni a városban az éjszaka közepén, és feltörni pár zárat.

2023. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nincsenek olyan telefon előfizetések - drágán -, amivel korlátlan ideig lehet telefonálni ingyen? Nem vagyok képben az ilyenekkel, de azt hiszem van. Ha ilyenje volt a csalónak úgy csak az ő idejét raboltad és a sajátodat is.


Szvsz akkor van értelme velük telefonálni, ha valami használható infó kiszedhető tőlük, amivel nekik kárt lehet okozni. Pl egy letiltható domain vagy számlaszám, ilyesmi. De ilyet is csak egy ilyen téren edukált embernek érdemes tennie inkább, de jómagam nem vagyok ilyen.

2023. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!