Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pontosan mi a feltétele a...

Pontosan mi a feltétele a kedvezményes csomagdíjnak az OTP-nél?

Figyelt kérdés

OTP Net számlám van, eddig valamiért a kedvezményes díjat számolták fel, de ma valamiért a nem kedvezményeset.


Itt az alján van a leírás:

[link]


Ha jól értem két feltétel lenne:


A második, hogy be kell lépni netbankba vagy egyéb módon netbankolni. Gondolom mindegy, hogy a telefonos app, vagy az új OTP internetbank, vagy a régi OTP direkt.


A első pont nekem a problémásabb, mert jan. 1 óta munkanélküli vagyok. Munkajövedelem így nem érkezik a számlára. Bankszámlán kevés pénzt hagyok, állampapírban van egy jó része, a kincstáros számláról szoktam utalni az OTP-s számlára. Azt nem tekintik jövedelemnek ezek szerint? Nem értem miért csak most lett nem kedvezményes, mikor 10 hónapja vagyok munka nélkül, de a leírás szerint már 2 hónap jövedelemnélküliség után kellett volna.


2023. nov. 1. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Most vizsgálták csak felül a jogosultságot.
2023. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

"6. Az OTP Bank a fizetésiszámla-szerződés vonatkozásában jövedelemnek tekinti a közvetlenül a munkáltatótól (ideértve a nyugdíjfolyósító szerveket) munkabér vagy nyugdíj jogcímen érkező rendszeres jóváírásokat, valamint egyes, a megváltozott munkaképességgel összefüggő és családtámogatási ellátásokat."

"7. Az OTP Bank a fizetésiszámla-szerződés vonatkozásában nem tekinti jövedelemnek a fizetési számlára történő készpénz befizetést, kamat-jóváírást, a számlatulajdonos saját fizetési számlájáról történő átutalást, valamint az eseti vagy rendszertelen jellegű jóváírásokat."

Lehet, hogy más időpontban utaltál, és az algoritmus esetinek minősítette.

[link]

2023. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a csoportos "munkabér" címszóval, vagy idegen számláról "munkabér" megjelöléssel érkező átutalás számít jövedelemnek. Pl. ha nekem vállalkozóként kifizetik a számlát, az nem.


De van egy másik feltétel is: akkor is akciós, ha az elmúlt 3 hónap átlagában legalább 150 ezer forint a számlaegyenleg. Neked gondolom ez esett most 150 alá.

2023. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!