Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van korlátozva, hogy 1 hónapba...

Van korlátozva, hogy 1 hónapban legfeljebb mekkora összeget fizethetünk el a bankkártyánkról?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a készpénzlevétel korlátozott, havonta legfeljebb 150 ezret lehet levenni, anélkül hogy fizetni kéne ezért a műveletért. Fizetni szintén csak egy adott összeget lehet vele havonta?

Illetve, ez a kettő összefügg egymással: tehát ha leveszem róla 150 ezer Ft készpénzt, akkor magával a kártyával már nem tudnéd fizetni a bolti kasszáknál?



2023. okt. 29. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nincs
2023. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Napi vásárlási limitet lehet beállítani, de ha nincs rá szükséged, ki is lehet kapcsolni.
2023. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nincs havi limit a fizetésre és nem függ össze a 150 ezres kp. felvételi limittel.
2023. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Van napi vásárlási limit. OTP-nél nálam alapból be volt állítva 250e Ft, de állítható nolimitre is.
2023. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát havi nincs, de napi van. Illetve az utóbbi beállítható.


Értem, nagyon szépen köszönöm!

2023. okt. 29. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Nincs, vagyis nyilván annyit, amennyi rajta van + a folyószámlahitel
2023. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magadnak állíthatod be a netbankodban.

Az OTP ráadásul fix havi díjért korlátlan számú készpénzfelvételi lehetőséget biztosít a saját ATM-jeiből történő kp-felvételre. Ezt is magadnak állíthatod be a netbankodban. Ha ma beállítod, következő hónap elsejétől érvényes.

2023. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A banknak az a jó, ha minél többször fizetsz a kártyáddal, mert a kereskedők jutalékot fizetnek a bankkártyás vásárlások után a banknak.
2023. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
↑8-as válaszoló! Attól függ, melyik banknak jó. Az én bankomnak nemigen, mert több mint húsz év óta, ahol csak lehet, bankkártyával fizetek, akár kis összeg esetén is, de még egyetlen alkalommal sem láttam, hogy a POS terminál (és így a kereskedő) bankja az én bankom lett volna. Márpedig a kereskedő a számára POS terminált biztosító banknak fizet, amikor én bankkártyával fizetek.
2023. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!