Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB számláról utalok OTP...

CIB számláról utalok OTP számlára 18:00 óra után hétköznap! mennyi idő mire megérkezik az adott számlára?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy Magyarországon azonnal megjelenik a másik számlán.

Netán kivétel 1-2 bank? Ezt nem tudom.

2023. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel elvileg még nem jelent meg
2023. okt. 27. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor csak az lehet az oka, hogy még nem lett átkönyvelve, de a számládról már elment.
2023. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarországi forint számláról, forintban, belföldi számlára történik elektronikus utalás, az összeg nem haladja meg a 20 millió forintot, és nincs megadva értéknap, akkor az utalás 5 másodpercen belül a kedvezményezett számlájára kerül. Ez így van bármely napon és a nap bármely időpontjában.

Több bank hétvégére (pénteket is beleértve), fióki zárva tartás alatt ütemez karbantartást, ilyenkor pontosan közlik, hogy az adott időtartamon belül mely szolgáltatások mettől meddig nem működnek, akadozhatnak. Ha sikeresnek látszik az utalásod, akkor a te bankodnál nemigen van karbantartás; ha a kedvezményezettnél van, akkor lehet, hogy nem kap SMS értesítést, vagy nem tud belépni a netbankba, alkalmazásba, hogy lássa.

Utalásnál, több banki alkalmazás opcionálisan egy naptárt kínál fel, a következő banki napot (~munkanapot) megjelölve; ha úgy hagyja az utaló – ez esetben, ha ma történt az utalás, akkor 2023. október 30-át, hétfőt) -, akkor az adott, úgynevezett értéknapon reggel kapja meg a kedvezményezett az összeget.


Évek óta működik az azonnali utalás, egyre bővül (pl. már jóval nagyobb összegre érvényes, nem csak lakossági folyószámláról indítható stb.). Jó néhányszor használtam már, akár munkaszüneti napon, éjjel, mindig tényleg azonnali volt. A bankom meg is szokta jelentetni, hogy a címzetthez már meg is érkezett az összeg.

2023. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

2

Az azért nem jelent meg, mert vagy nem lett elutalva vagy nem mai értéknappal...

2023. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!