Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem nyitnak a bankok is...

Miért nem nyitnak a bankok is 6-kor mint az élelmiszerüzletek?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer nem lehet sehol sem pénzt felváltatni.
2023. okt. 26. 07:08
 1/9 A kérdező kommentje:
3 helyen próbáltam de mindenhol azt kapom, hogy "postán vagy bankban tessék..." de minden 8-kor nyit
2023. okt. 26. 07:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira kell kisebb címlet akkor egyes bankautomatákban lehet címletet választani a pénfelvételnél. Például ha 7000 ft kell akkor 7 db ezresben adja ki. (Erste bank automata ilyen nálunk)
2023. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A bankokban azért van 8-9 közötti nyitás, mert elötte nem lenne akkora forgalom, hogy értelme lenne egy csomó embert odaráncigálni. Másrészt meg ez azt jelentené, hogy 2-kor bezárnak, mert lejár a 8 óra, és sokkal többen hiányolnák a délutáni-kora esti nyitvatartást.

Mellékesen a bankok föleg nem arra vannak, hogy felváltsák a pénzedet.

Illetve ha kisebb címletekre van szükséged, azt elözö nap is be tudod szerezni normál idöben, nem hajnali 6-kor.

Söt minden ATM-ben lehet kérni, hoyg meghatározott címletekben adja ki a pénzt.

2023. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Söt minden ATM-ben lehet kérni, hoyg meghatározott címletekben adja ki a pénzt."

Ez nem igaz! Van olyan ATM, amelyiknél lehet, de pl. az OTP automatáin nem. Ezért szoktam 39000 forintot felvenni, hogy ne csupa húzezrest adjon.

2023. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, ezek szerint tévedtem. De a többségnél van, meg ahogy a te ötleted is mutatja, meg lehet oldani.
2023. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

(Fura, hogy mindenki úgy tudja, hogy készpénzt csak ATM-ből lehet kapni.

Persze, nem tudom így van-e, de például kaphat a kérdező napi bért, készpénzben. Vagy vállalkozóként kap nagyobb címletekben fizetséget. És nem biztos, hogy postai, banki nyitvatartási időben oda tud jutni, hogy váltson.)


Tisztelt kérdező!

Ha meg tudod oldani, hogy időnként elmenj – elsősorban nagyobb, főpénztáras – postára, akkor nagyobb mennyiségű pénzt is díjmentesen tudsz kisebb címletekre váltani; bankban nem váltanak ingyen.

Postán lakossági ügyfelek esetén

• egy alkalommal díjmentesen 20000 és 10000 forintos bankjegyeket (vegyesen is) legfeljebb 200 ezer forint értékben, legfeljebb összesen 30 darab 10000, 5000, 1000, 500 forintos bankjegyre lehet váltani, továbbá

• egy alkalommal díjmentesen legfeljebb 4000 forint összértékű bankjegyet legfeljebb összesen 20 db 200 és/vagy 100 forintos érmére lehet váltani.

Ha hosszabb időre tudsz és akarsz betárazni, és a határnál többet, ingyen, akkor nem elég az egy alkalom. (Bár egyszer volt, hogy többet szerettem volna, megkérdeztem a főpénztáros hölgytől, hogy kérjek új sorszámot és úgy jöjjek vissza, vagy megtenné, hogy egy újabb adagot is átvált? Az utóbbit választotta.)

2023. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, de ha a kérdezönek REGGEL 6-KOR van gondja a készpénzfelvétellel, akkor CSAK az ATM-ek maradnak
2023. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de csak akad időnként olyan napja, amikor van lehetősége előrelátóan címletet váltani.
2023. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Reggel hatkor bármelyik kisebb Abc-ben, ahol kávét lehet kapni, kérek egy kávét, s amikor kész, akkor előveszem a húszezrest.


Nyilván nem fogja visszaönteni a gépbe a kávét, hanem felváltja a húszast.


Megoldja.


Ennyi. Mindenhol működik. Ha esetleg nem, akkor ingyen volt a kávé.

2023. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!