Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem számlára érkezik a...

Ha nem számlára érkezik a pénz tudok felvenni hitelt?

Figyelt kérdés

Dolgozok egy cégnél,kézbe kapom minden héten a fizetésem ,be vagyok jelentve már nagyon rég több mint egy . Hitelt szeretnék felvenni(személyih., szabadfelhasználású)

Tudnék így felvenni pénzt hogy nem kézbe kapom ? Egyébként kezessel akarom felvenni a pénzt aki a mostoha apám és több mint 350000ft a havi keresete és számlára érkezik a jövedelme.Lehetseges így ?



2023. okt. 14. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan bank, ahol elfogadják a kp-s fizetést, de maximalizálva van a felvehető összeg. Az erste-nél max. 1.490.000ft-ot lehet igényelni készpénzes fizetéssel és kell, hogy legyen bankszámlád.
2023. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy egyes írja. De sajnos a legtöbb banknál elvárás, hogy a náluk vezetett bankszámlára érkezzen a fizetésed. Kivételek azért szerencsére vannak.
2023. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhol elfogadják, de munkáltató igazolás kell.
2023. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valóban vannak kivételek - nekem pl. nincs is számlám az Ersténél, mégis kaptam tőlük hitelt. De ez egyéni elbírálás kérdése, a legjobb, ha náluk érdeklődsz.
2023. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az ERSTE személyi kölcsönnél alapfeltétel, hogy legalább 3 hónapja folyószámlára érkezzen a jövedelem:


[link]

2023. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én 22 éves vagyok ,170.000 Ft-al vagyok bejelentve ezt hetekre elosztva kapom kézbe.

Szerintetek próbálkozhatok akkor az Erste Banknál,egyébként van 1 számlam az OTP-nèl.

2023. okt. 15. 20:47
 7/18 anonim ***** válasza:
Az erstenél ne próbálkozz. Betöltött 23. életév szükséges náluk
2023. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Önmagában az a tény nem kizáró ok, hogy kp-ban kapod a fizetésed. Azt bank egyébként sem tudja ellenőrízni, milyen jogcímen kerül pénz a számládra valójában. Ha te befizetnél akár hetente , akár havonta a saját számládra a kp-ban kapott fizetésedet, a bank azt látná, hogy van rendszeres jóváírás a számládon, ami a havi számított jövőbeni törlesztőrészletekhez képest úgy aránylik, hogy ..... Ez a fontos. Ez kiegészül még a munkáltató igazolással, ami megerősíti a bank számára, hogy van tartósan munka(v)iszonyod.


Azt azért józan ítélőképességű banki ellenőrök sok minusszal értékelik, hogy a mókáltatód "valami rejtélyes oknál fogva" nem vállalja be azt, hogy rendszeresen egy bankszámlára utalja a netto béreket. A munkahely tartóssága szempontjából ezt nem kedvezően ítélik meg, és ez alapos ok lehet a a hitelkérelem élból , további vizsgálat nélküli elutasítására.

2023. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8-as, kissé el vagy vrázsolva, de abban sem vagyok biztos, hogy Te láttál már olyan bankszámlakivonatot, ahová munkabér érkezik. Naná, hogy látszik a jogcím, tehát rajta van a megjegyzés részben, hogy "munkabér" és látszik a munkáltató neve is. Hitelbírálat során semelyik bankot nem érdekli, milyen egyéb jóváírások érkeznek a számlára, kizárólag csak a bank által elfogadott jövedelmeket vizsgálják.


A kérdezőnek minimális esélye van személyi kölcsönre több okból is. Túl fiatal, KP-ban kapja a bérét, ráadásul heti kifizetéssel, amiből az feltételezhető, hogy nem egy komoly cégről van szó.

2023. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
@ 9: Nem minden arany, ami fénylik. Nem minden valós, amit bárki ráír kommentben az átutálási meghízásra. Bárkit megkérhetsz arra, hogy amit egyébként utal neked, pöttyintse oda, hogy "munkabér". Ettől még nem lesz az, ezt a bankok hitelbírálói is tudják.
2023. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!