Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Bank lakáshitel kezes nélkül?

OTP Bank lakáshitel kezes nélkül?

Figyelt kérdés

Lakás hitelt szeretnék fel venni.

Az adott ingatlan ára 8,8 millió. Abból lenne nekem 20% önerőm. A maradék pedig hitelből lenne.

Az ingatlan értéke körülbelül 11 millió. Belülről teljesen felújított az ingatlan.

Viszont nem tudnék magam mellé kezest hozni.

6 havi átlag keresetem 254.000 Ft

Van egy jelzálog alapú szabadfelhasználású kölcsönöm annak a havi törlesztője 26.000 Ft.

Szerintetek van arra esély hogy nem kérnek kezest mellém?



#lakáshitel #OTP Bank #Kezes nélkül
2023. okt. 4. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha 20 évre veszed fel mondjuk 10% kamatra, akkor éppen beleférsz a JTM-be, szóval megvan rá az esély, de eléggé határeset.
2023. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én kétlem, hogy ott ahol 9M forint egy felújított lakás ott 20% önerőre hitelezne bármelyik bank...
2023. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

30 évre szeretném fel venni.

De hitelezik 20% önerőre ennek már utána jártam.

2023. okt. 4. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Atyaúristen.
2023. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

NE!!!


NE ugorj bele, kezessel sem!!!

2023. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan terhelhetősége az OTP-ben a település besorolásától is függ, a forgalmi értékét pedig majd a banki becslő fogja megállapítani. A 80%-os terhelhetőség csak a jobb besorolású településeken érhető el. A jövedelmed elvileg elég, de én azért nem mernék addig foglalózni, amíg nincs meg a becslés eredménye. Érdemes lenne adásvételi nélkül előbírálatot és előzetes becslést rendelni.
2023. okt. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat milla hitelre az otp kalkulátora 30 évre havi 62-67 ezer közti törlesztőt mutat. [link]
2023. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!