Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez a szám melyik bankhoz...

Ez a szám melyik bankhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem valamit neten keresztül (3000 forint, szóval nem sok) és a nő megadott egy bankszamla számot ami 1204_el kezdődik. Ez melyik bankhoz vagy kihez mihez tartozik ez a szám? Lehet revolut? Hátha van itt valakinek ilyenje és tudja hogy milyen számlaszam ez 😅nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget! 😊
2023. okt. 3. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Raiifeisen


[link]

2023. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kerestem de azt írja hogy ehhez a számhoz nincsen bank.
2023. okt. 3. 11:53
 3/5 Hintalow ***** válasza:
90%
Mert magát a bankot az első három számjegy azonosìtja
2023. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2023. okt. 3. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3x8 (egyes bankoknál csal 2x8-ig használt) számjegyből álló pénzforgalmi jelzőszám első 8 számjegye a számlavezető bank és fiók adatokat tartalmazza.

Ebből az első három számjegy magát a bankot határozza meg, a következő 4 számjegy annak a fióknak a kódja, ahol a számlát nyitották, egyes bankoknál mindig a központi fiók kódját adják meg, a fiókokat megkülönböztető bankoknál is a központi fiók szerepel olyan számoknál, amelyik számlát azóta megszűnt fiókban nyitották. A nyolcadik számjegy egy ellenőrző szám; az első hét számjegyhez generálják, a számtévesztés esetén történő figyelmeztetéshez, az elfogadás megtagadásához. (Pénzintézet összevonások után egyes bankokhoz több első három számjegy is tartozik. Pl. az ERSTE első három számjegye lehet 116, 119, 125 és 142 is.)


Az MNB hitelesítő táblájában 1204 kezdőszámmal Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyékben levő Raiffeisen fiókok, továbbá két budapesti Raiffeisen fiók van; mindet megtalálta az 1-es válasz keresője.


Ha az első nyolc számjegy beírására nem volt találatod, akkor két eset lehet: jó a számsor, de a bankkeresőből hiányzik, vagy hibás a számsor. Sajnos, a hibás számsort nem jelzi külön.

Hogy hibás-e, az, számolással ellenőrizhető.

Az 1. számjegyet 9-el, a 2. számjegyet 7-el, a 3. számjegyet 3-al, a 4. számjegyet 1-el, az 5. számjegyet 9-el, a 6. számjegyet 7-el, a 7. számjegyet 3-al kell megszorozni, majd a szorzatokat össze kell adni. Ha az összeg egyes helyiértékű számjegye (jobbszélső) 0, akkor az 8. számjegynek 0-nak kel lennie, egyébként 10-ből ki kell vonni az összeg egyes helyiértékű (jobbszélső) számjegyét, és annak kell lennie a 8. számjegynek. (Akár a teljes számlaszám is ellenőrizhető hibátlanság szempontjából; minden nyolc számjegyes csoport nyolcadik számjegye a számcsoport ellenőrző számjegye, ugyanilyen számolással.)


Ha így helyes az első nyolc szám, akkor bizonyára jó, mert valószínűtlen az olyan tévesztés, hogy ilyen ellenőrzéssel jó legyen. Ha jó, de a kereső nem találja, akkor hiányos a kereső; bár amikor sok éve rátaláltam, úgy gondoltam, hogy az MNB hitelesítő tábláját használja, abban pedig minden engedélyezett pénzforgalmi jelzőszámhoz tartozó bankfiók szerepel. Más keresőt eddig nem találtam, mint amit az 1-es válasz írója megadott.

2023. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!