Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérek egy bankkártyát, éves...

Kérek egy bankkártyát, éves díja 40€. 6 hónap után "visszaadom" visszakapom az időarányos díjat?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2023. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bár lehet, de szerinted ebben egységesek a bankok?

Ha nem, akkor honnan tudnánk?

2023. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mivel te akarsz kihátrálni a szerződésből, amiről tudtad, hogy 1 évig tart és vállaltad annak pénzügyi költségeit.
2023. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A bankkartya dija eves dij, nem jar vissza. 40 EUR mondjuk eleg sok, de hat amikor a szerzodest alalirtad, tudtad hogy mit irsz ala, nem?
2023. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ügyintézō hölgy, aki csinálta a bankfiókban szó szerint azt mondta "2€ a kibocsátási díj és 28€ az éves díj ami időarányosan visszájár, ha visszaadom"

Most levontak 40€ éves díj + 8€ kibocsátási díjat.


Ilyenkor mi a teendő?


Hangfelvétel nem készül nyilván.

Tudok én panaszt tenni? A szerződésben díjról nincs említés.

2023. szept. 28. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

A kibocsátási díj az nem jár vissza illetve abból semennyi sem jár vissza.

A kibocsátási díj gyakran megegyezik az éves díjjal, így az első évben (ha akciósan nem ingyenes), akkor ez a kibocsátási díj.


Ez azért is van talán, hogy ne az legyen, hogy egy idióta vagy valami akció, előny miatt megigényli valaki, utána megszünteti.


Az idiótát NEM rád értettem.


Amit leírtam az az alapeset.

A bankkártya éves díj (tehát nem kibocsátási) viszont időarányosan visszajár.


De melyik bankról van itt szó? Az sem mindegy, illetve főleg a hirdetmény, kondíciós lista, a te szerződésed.

2023. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

OTP bank


A telefonos ügyfélszolgálat nem elérhető

Chaten értem el egy ügyintézőt, azt mondta az éves díj időarányosan visszajár, de erről tájékoztató linket nem tudott adni


Csak ennyit: A kártya éves díja


33,93 EUR

2023. szept. 28. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy küldjön tájékoztató linket, avagy nézd meg a szerződésedben/díjcsomagod díjjegyzékében. Ha sehol nincs róla információ, akkor nem jár vissza, eddig soha nem is hallottam ilyenről.
2023. szept. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sehol nincs róla írott információ.

Kértem, hogy küldjön tájékoztató linket, 60 perc "Kis türelmet kérek" után megszakadt.


Ma megkérdezem egy bankfiókban.. és kérek írásos tájékoztatót erről, de szerintem azt fogják mondani, hogy erről nincs!

2023. szept. 29. 09:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!