Miért jó egy kereskedelmi banknak hogy van több tucat saját kezelésű forint alapos siralmasan rosszul teljesítő befektetési alapja?
Még ha kevés is van, a bank csak nyer a számlavezetési meg a vételi/eladási díjon. És tényleg nem vagyok benne biztos, hogy olyan elenyészően kevés ügyfél lenne. A magyarok túlnyomó többsége pénzügyi analfabéta, befektetés terén teljesen sötét. Sokuk csak bemegy a bankba, hogy van pár milliójuk és szeretnék befektetni, mire az ablakos kislány már veszi is elő a továbbképzésen megtanult marketingszöveget és kínálja is a bank saját portékáját. Az ügyfél meg semmit nem ért hozzá, így hát hallgat Marikára, hiszen a bank az olyan elit hely, ott biztos hozzáértő szakértők vannak, akik segítenek pénzt csinálni. Segítenek is, csak a banknak meg maguknak, jutalékként.
#3 előfordulthat, hogy egy-egy befektetési alap kiemelkedően jól teljesít, de hosszabb távon a magas költségek miatt nem tudják megverni a passzív indexkövető ETF-eket, amik jóval olcsóbbak és szélesebb a kínálatuk is. Aki egy kicsit is képben van a pénzügyekkel, az a bankokat max a TBSZ számlanyitásra használja befektetés kapcsán.
Kereskedelmi banknak nincs befektetési alapja, nem is lehet. Befektetési bank bocsáthat ki ilyen értékpapírokat.
A bankcsoportokhoz tartozó cégek, pl. alapkezelők foglalkoznak ilyesmivel, de azok nem saját értékpapírt, hanem más kibocsátók értékpapírjaiból összeállított portfoliókat kínálnak.
milyen példát említenél itt a kérdésedben megfogalmazott esetre ?
@11:08
Megfogtál valószínűleg te sokkal behatóbban ismered ezt a témát amit én.
De egyébként akkor a Blackrock meg Vanguard alapjai sem a "sajátjuk" mert más idegen pénzügyi szereplők eszközeiből áll a portfóliójuk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!