Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez már adósságspirálnak/adóssá...

Ez már adósságspirálnak/adósságcsapdának számít?

Figyelt kérdés

2 személyi kölcsön, összesen 3 millió ft tartozás

1 folyószámlahitel 450 ezer forint értékben (a hó végére mindig kimerül a keret)

1 hitelkártya 600 ezer forint kerettel (mindig kimerítve és csak a minimum van fizetve)

1 lakáshitel már csak kb 500 ezres tőketartozással


Össz. fizetendő hitelekre kb 160 ezer forint/hó, teljes bevétel 600 ezer forint/hó.



#kölcsön #adósságcsapda #adósságspriál
2023. aug. 31. 14:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
.. de azért nem is lehetlen, előző, főleg hitelmentes lakással 2 idős embernek (ok, hiteles, de a törlesztője bele van kalkulálva).
2023. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%
10. Nekem úgy jön ki a matek, hogy a 440 ezerhez költenek még a hitelkártyáról 600 ezret.
2023. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

600 ezer a hitelkártya kerete, amit egyszer valamikor már elköltöttek.


Az nem áll hónapról hónapra rendelkezésre.

2023. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%
13. Ebben nem vagyok képben, mert én mindig időben a teljes összeget kifizetem. De a kérdező azt írta, hogy mindig kimerítve a hitelkeret, ezért gondoltam, hogy azt minden hónapban elköltik.
2023. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
12: Én is úgy számoltam.
2023. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Megnézni melyik kamatozik a legrosszabbul, először azt visszafizetni, majd a másodikat, harmadikat. Hitelkártyát megszüntetni, folyószámla hitelkeretet pedig csökkenteni. Ha hirtelen kell valamire (pl. hűtő csere), legyen ott, de mégse tolja túl az ember.

Ezen felül pedig megtakarítási számla csatolás a folyószámlához és amit megspórolnak egy-egy tartozás kifizetésével, az menjen oda és legyen beleforgatva másikba.

Oké, hogy vállalható a 160 ezer ft havonta, de úgy sejtem ekkora törlesztés mellett így is lehet olyan tartozás, ami csak növekszik egyrészt. Másrészt mivan akkor, ha valamelyikőjük elveszíti az állását, vagy bármi történik az egyik féllel? Rá kell őket beszélni, hogy szép lassan kezdjenek el megszabadulni a terhektől.

2023. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

Konkrétan írta a kérdező, hogy a hitelkártyából mindig csak a kötelező minimumot törlesztik, nem a teljes tartozást.


De ha az lenne, hogy visszafizetik fordulonapig a 600 ezret, majd a hónap végéig elköltik a keretet megint, akkor ugyanott lennének, hogy a papíron 1,2 M költésükből 760 ezer a banknak megy, csak 440 ezret tudnak magukra költeni.


Mondjuk meg ez is jobb lenne, mert legalább nem fizetnék a horribilis hitelkártya kamatokat.

2023. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Lakáson kívül fenntartanak 2 autót is, pedig elég lenne egy is.

Sör, bor alkalmanként, 2 doboz cigi hetente azért befigyel.


Szerintem is a hitelkártyájukat kellene legelőször visszafizetni, aztán feltölteni a folyószámlakeretet és csökkenteni a mértékét.

Majd jöhetnének a személyi kölcsönök.

2023. szept. 2. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!