Szerintetek jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a poszt mostanában, hogy mennyi az otp csaló, akik link-sms segítségével megcsapolják a bankszámlákat. rengeteg helyen olvastam, hogy mennyi a károsult, és hány száz ezrek tűnnek el.


Én eddig a bankban, lekötött betétben tartottam a sprólt pénzem (pár millió ft), de ezeket olvasva, azt találtam ki, hogy kiveszem a pénzt és inkább egy széfben otthon tartom. (az ajtó jó).


szerintetek ez milyen ötlet?



2023. aug. 24. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rossz, mert a KP nem arra való, hogy megőrizze értékét.
2023. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Ha félsz, akkor ne add meg telefonban senkinek sem a bankkártya adataidat, netbank belépési adataidat, ne kattints ismeretlen linkekre és ne telepíts semmilyen szoftvert, amit kérnek tőled. Ha nem dőlsz be ilyen alapdolgoknak, akkor biztonságban van a pénzed.
2023. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Remek, még jobb, ha bevarrod a párnacihába
2023. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Rossz ötlet.


Azért tudják megcsapolni sok ember pénzét, mert a felhasználók nagy része pénzügyi és digitális analfabéta.


A bankban lekötött pénzt azért már sokkal nagyobb huszárvágás megcsapolni. Nem is nagyon hallottam még ilyenről. Általában max bankszámlán szabadon álló pénzt szoktak tudni megcsapolni.


Egyébként a banki lekötött betétet, tényleg fel kéne bontanod, mert a lehető legszarabb lehetőségek egyikbe, amibe tarthatod a pénzed. Maximum annyi az "előnye" hogy nonimálisan nem lesz kevesebb a pénzed, de amúgy kő keményen reál veszteséget termelsz rajta.


Tényleg nagyon keresem a szavakat, hogy hogy fogalmazzam ezt meg hogy ne legyen annyira bántó, lenéző, magas lóról leszóló, de azon a pénzügyi tudatlansági szinten amin te lehetsz, amit a kérdésed feltételez, majdnem mindegy mit csinálsz a pénzel, mert csak reál veszteséget fogsz elérni vele...

2023. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

"Én eddig a bankban, lekötött betétben tartottam a sprólt pénzem"

Már ez butaság. A lekötött betét lópikulát sem kamatozik. Miért nem vettél állampapírt belőle, amivel legalább az infláció nagy részét visszahozod?!


"azt találtam ki, hogy kiveszem a pénzt és inkább egy széfben otthon tartom."

Persze, hatalmas ötlet! Így még azt a minimális kamatot sem kapod meg, mint a lekötött betétben. És mindezt azért, mert sok idióta akad, akik bedőlnek a csalóknak és megadják nekik a webbank belépési adatokat, meg gondolkodás nélkül elutalnak százezreket ismeretlen számlákra...


Komolyan kérdező: inkább küldd el nekem az összes pénzt, mert te túl ostoba vagy ahhoz, hogy millióid legyenek!



szerintetek ez milyen ötlet?

2023. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
9 forintot adnak kamatra :D:D.
2023. aug. 24. 09:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Az igen, én volt hogy a bankszámlámon lévő pénzre kaptam ilyen 21 Ft látra szóló kamatot.
2023. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én állampapírba tenném: https://www.youtube.com/watch?v=vhmMD-y3iGI
2023. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lekötött betétet fölösleges kivenned a csalók miatt. A folyószámláról szedik le a pénzeket.
2023. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es. ez biztos?
2023. aug. 24. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!