Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a helyemben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz döntéseket hoztam sajnos, de nagyon nehéz helyzetben voltam mindig, és fiatal vagyok. Tudom, erre nemigazán van mentség. Kérlek, hogy próbáljatok nem ítélkezni, hanem segíteni.


Jelenleg 226.000.- Ft a nettóm, új munkahelyem lesz, ősztől fogok nettó 350.000.- Ft-ot keresni.


Az a baj, hogy van egy 800.000.- Ft-os OTP hitelem, ami a faktoringnál van. Kötöttem velük egyezséget, hogy havi 40.000.- Ft-os részletekben visszafizetem. Sajnos emiatt bár listára kerültem. Senkitől nem tudok segítséget kérni, és sehonnan nem kapok semmilyen hitelt, hogy ezt előbb le tudjam rendezni. Sajnos már volt megállapodás, de nem tudtam fizetni, így ez már nem ez az első. Hibáztatom magam érte egyrészt, hogy már rég túl lehetnék rajt, de közben mégsem. Fizetősön csináltam egy egyetemet, most lett vége, anyukám szocális intézményben lakik, amit havonta kiegészítve a nyugdíját fizetnem kell, ott a rezsi, és még van egy betegségem is, ami miatt állandóan gyógyszereket kell szednem, meg orvosokhoz járni, és sajnos nem olcsó.


Azt számolgattam, hogy az új fizetéssel majd tavaszig ezt megpróbálom visszafizetni. Ha minden mást felmondanak, vagy elúszik, az sem érdekel, de inkább befizetek rá havonta 200.000.- Ft-ot, csak kerüljek le a bár listáról. Szerintetek mennyi idő alatt vesznek le, ha kifizetem az egészet, akkor kb. 1 év? Van esetleg arra lehetőség, hogy még valamennyi ráfizetéssel előbb vegyenek le? Vagy van bármi más lehetőség, amivel ezt meg tudom oldani?


2023. júl. 27. 10:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk nyitok egy megtakarítási számlát az otp banknál, akkor az ha esetleg később lakáshitelt vagy babavárót akarok felvenni, pozitívumnak számíthat? Tehát látnák, hogy volt egy faktoringnak eladott hitelem, amit kifizettem, de van egy megtakarítási számlám is?
2023. júl. 27. 10:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor 20 hónap alatt törleszted vissza, jól értem?
2023. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Mért ilyen fontos, hogy előbb lekerüljél a BAR-listáról?

Szépen kifizetgeted és kész.

2023. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Attól függően, hogy a tartozás visszafizetésére vonatkozó "megegyezés" alatt konkrétan mit értesz, 1 vagy 5 év lekerülni a KHR (ez a BAR új neve) listáról. Ezen gyorsítani sehogy nem lehet, csak úgy ha mielőbb visszafizeted a tartozást, mert onnan indul az idő.
2023. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Egyedül laksz egy 2 fős ingatlanban? Szobát ki tudsz adni? Az is lehet 40-110 000 Ft/hó mínusz adó.

Esetleg ha van garázs, raktár a házban...

Ha van valahol egy elhanyagolt telek örökségből, akkor azt eladni, rendbehozni, stb.

Amiket nem engedhetsz megmagadnak és nem létszükséglet, eladni, felmondani (előfizetések, bankszámla, stb.)

Én ezeket csinálnám.

Minden kiadást felülbírálnék, kell-e, és nincsen-e meg ugyanaz olcsóbban.

Egyszer kell lecserélni valamit, és utána havonta automatikusan megtakarítasz vele.

Pl. ha egy régi hűtőt lecserélsz, ami fogyaszt 70 kWh-t, olyanra, ami 15-t fogyaszt, 2-3 éven belül bejön az ára és utána megtakarít neked havi 2500 Ft-okat, az 10 év alatt 300 000 Ft, egy havi fizetés, csak a hűtő.

2023. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2023. júl. 27. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Sok sikert kívánok!:)
2023. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Mármint mit is kellene megoldani?
2023. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Le akarsz kerülni a KHR listásól hogy felvehesd a babavárót?


Azaz úszol az adósságban, alig bírod fenntartani magad, de azért vállalnál gyereket hogy kapj 10 misit kamatmentesen, (amit így sem bírsz majd visszafizetni ezért szülsz további ötöt hogy elengedjék) hadd legyen eggyel (hattal) több a nyomorban és nélkülözésben felnövő gyerekek száma…


(Ha “c” besorolású vagy akkor mondjuk ez szokványos életstratégia)

2023. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!