Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben a nehéz helyzetben...

Ebben a nehéz helyzetben vidéken (fővárosban még most sem könnyű sokat alkudni), mennyit érdemes alkudni egy lakás vételárából?

Figyelt kérdés
Olvasgattam tavaly, hogy 5%- alap, hogy engednek (hacsak nem valami jó lakás, amire licitálnak még a vevők), de többet nem mindig. 10%-ot alkudni nem szemétség most pl Miskolcon, Nyíregyen? Mert nekem úgy lenne meg az 50% önerőm egy kinézett panelre, hogy pl 24 millióról 22-re leviszi az eladó. Balatonról olvastam cikket, hogy már alapból mindenki úgy megy oda, hogy 15-20%-ot alkudni akar, ami nem tetszik az eladóknak és csak veszekedésbe torkollik az egész. [link]
2023. júl. 23. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Mindenhol más, minden lakás más.


Mi most adtunk el. 1 milliót engedtünk alkudni, ezt eleve meghatároztuk magunknak. Így elment a 2 szobás lakás 36 millió helyett 35 millióért (Debrecen). Volt jelentkező így is bőven, ha csak lézengtek volna, akkor lehet talán 32ig lemegyünk, de így felesleges volt.

2023. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Brutálisan túl vannak árazva az ingatlanok, hisz az eladók általában hasraütéssel állapítják meg az árat, majd azt szorozzák kettővel.


Szóval, a reális alku 20-60% közötti, így kapod meg a reális piaci árat.

2023. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem semmi, hogy ebben a nehéz helyzetben is, ahol ennyire pang a piac, hogy meg tudtátok tenni, hogy csak 1 millát engedtek. Mondjuk Debrecen, ott még mindig eladhatóbbak a lakások, mint pl Miskolc, Nyíregy, Szolnok, Salgótarján stb városokban.


2. Sajnos én is ezt látom, hogy beadnak egy horror árat egy lepukkant (vagyis rá kell költeni) kis lakásért ott, ahol munkahely sem sok van. Vagy ha van ingatlanpiacon egy átlagos nm2 ár azon a településen,pl 500 ezer/nm2 keleten, akkor egy átlagos 40nm2-es kis lakás, egy átlagos helyen miért 25 millió a 20 helyett?

2023. júl. 23. 11:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Aztán meg kimegy a banki ügyintéző felmérni a valós árát és az eladó pofára zuhan, hogy ez bizony tényleg csak 20-at ér. Aztán két választása van, vagy eladja neked olcsóbban vagy vár akár éveket (marketplacen, miképpen 1.5 éve fennt vagyok és nézem a lakásokat, de máshol is, van ahol még mindig megvan az a lakás 1.5 elteltével is és alig engedtek az árból csak 2-300 ezret érthetetlen módon).
2023. júl. 23. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi eleve kikötöttük, hogy a megadott ár érvényes, aki cigánykodni akar, keressen más valakit. Érdekes módon már az elsö vevö megvette korrekt áron.
2023. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!