Mennyi lesz a törlesztőm?

Figyelt kérdés

Vettem fel 2300000 FT-t 100 hónapra,fix törlesztővel.

37000Ft-ot fizetek havonta.

De mivel változik a deviza így ugyebár a külömbözetet ki kell fizetnem.

Elvileg 3 havonta de még nem jött papír.

Mire számíthatok?

Mikor felvettem a hitelt 143 volt a CHF most meg 179.


2008. dec. 31. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy "fix törlesztővel". Ez nekem azt jelenti, hogy a törlesztőrészlet fix, marad a 37.000Ft. Ilyennél viszont általában a futamidőt szokták kitolni. De erről a bankod tudna igazán pontos felvilágosítást adni.
2008. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van egy fix törlesztős devizám. benne van a hirdetményben, hogy úgy fogják korrigálni a futamidő lejártával (neked 100 hónap után), hogy újabb hónapokig kell majd fizetned, ameddig el nem fogy a felhalmozódott különbözet.
2008. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bankok, akik háromhavonta küldenek árfolyamkülönbözetet (pl. a Merkantil) ez nem túl szerencsés, és nem hosszabbodik a futamidő. Ha a tied ilyen és még nem kaptál az nem gond, mert nem felejtik ők azt el, és ha valóban ilyen kb. egy plusz havi törlesztőre számíthatsz. És van olyan bank is, aki egy fél évben egyszer, vagy évente egyszer egy összegben korrigálja az árfolyamkülönbözetet, attól függ, hogy az árfolyamingadozás hogy indokolja. Ezekben az esetekben nincs futamidő hosszabbodás.

A HAVI-fix konstrukció jelenti azt, hogy a fix a havi törlesztő, és ahogy az előző válaszolók is írják, a futamidő hosszabbodik. Erről is szoktak időnként tájékoztatást küldeni, hogy hol tart a helyzet.

2008. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Merkantilnál vagyok a szüleim kaptak is már külömbözeti csekket a kocsiról de én nem.

Én úgy tom hogy Fix-havis vagyok de akkor megnézem már a szerződést mégegyszer:)

2009. jan. 2. 00:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van nézd meg még egyszer, vagy hívd fel a bankot, ha nem egyértelmű a szerződés, és fognak segíteni, hogy milyen szerződésed van.
2009. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!