Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nekem is elengedik a hitel...

Nekem is elengedik a hitel tartozásom, ha gyermeket szülök 2 éven belül?

Figyelt kérdés

Van diákhitelem, amit most kellene kezdenem majd visszafizetni. Jelenleg 29 éves vagyok, idén leszek 30 éves. Jövőre szeretnénk gyermeket vállalni. Akkor még 30 éves leszek, viszont nem 30 alatti. A honlapjukon ez áll:


"Az új módosítás kimondja, ha a 30. életévét be nem töltött hitelfelvevő hölgynek a magyarországi felsőoktatási tanulmányai alatt, vagy azok sikeres befejezését (az oklevél megszerzését) követő két éven belül, 2023. január 1-e után gyermeke születik, vagy gyermeket fogad örökbe, valamint a gyermeke vele egy háztartásban él, a fennálló hallgatói hiteltartozása 100%-át elengedi a Diákhitel Központ."


Tehát akkor én most ezek alapján szerintetek esélyes vagyok, vagy felejtsem el?


2023. jún. 26. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem fogják elengedni a hiteltartozást.


Kérlek ne vállalj gyereket, mert csak szívni fog a te felellotlenseged miatt.


Még a hiteledet sem tudod visszafizetni, mit akarsz te gyereket.

2023. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Le van írva. A 30. életévet be nem töltött. Magyarul a 30. szülinap előtt.
2023. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Bármekkora is a hiteled a gyerek többe kerülne hosszútávon.
2023. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem érti a kérdező.


Hiába írjátok neki.

2023. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Miért ne érteném? Nem fogok szülni, akkor sem, ha jàr. Ez csak egy egyszerű kérdés volt. Ha jövőre még beleesnék, akkor nyílvàn élnék a lehetőséggel. Egyébként hàzas vagyok, és évek óta együtt vagyunk, és gyermeket is szeretnénk, csak most fogok munkahelyet vàltani.


Nem értem, miből gondoljàtok, hogy nem értem, hogy mibe kerül egy gyermek... Na mindegy is, úgy làtszik, ezen az oldalon nem lehet feltenni egy kérdést sem, hiàba anonim, mert itt azonnal mindenki véleményt formàl és ócsàrol.

2023. jún. 26. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Mert igaz, hiába játszod az agyad.
2023. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy miért abból indul ki mindenki, hogyha valakinek diákhitele van, akkor “nincs elég pénze gyerekre”?


Mármint nekem is volt 1.2 millió körüli diákhitelem, mert 0% kamatra volt és jobban megérte, mint a banki lakáshitel. Ki tudtam volna fizetni a tandíjat, meg a diákhitelt is, de amíg 0% volt addig minek?


Ugyanígy, azért nem törlesztjük elő a lakáshitelünket, mert ha berakjuk ezt a pénzt állampapírba, akkor többet hoz, mint a hitel kamata, így “minden hónapban nyerünk rajta”. Ez nem azt jelenti, hogy ne tudnánk kifizetni egy bő hónapon belül (átfutási idők miatt), a teljes lakáshitelünket.

2023. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Igen, ilyen is van, csak ez a ritkább. Ezen az oldalon azok vannak többségben, akik pucér sejhajra vállalnak gyereket, aztán sírnak.
2023. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet lemaradtam, de mégis mi ez a diazkriminatív, indoklatlan pénzszórás megint?
2023. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Népbutítás, mi más?

Osztják a pénzt, hogy a szavazók lojálisak maradjanak. Meg, hogy újabb ostoba generációt szüljenek.

2023. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!