Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem vezetett kártya díjának...

Nem vezetett kártya díjának fizetése meddig tart?

Figyelt kérdés
Van egy raiffeisenes bankkártyám amit már nem vezetek és 30.000 forint gyűlt össze tartozásként rajta (számlavezetési díj stb). Sajnos butaságból belementem 1 éve hogy nyissak náluk számlát. A bank eléggé messze van tőlem és időm sincs elmenni hogy felmondjam a számlám. Most folyamatosan a nyakamra fognak járni hogy fizessem ki a 30 ezret? Úgy hogy ráadásul jóval kevesebb összeggel kellene tartoznom a szerződés szerint, de erre nem válaszoltak nekem így én nem vagyok hajlandó befizetni. Mi lehet ennek a következménye?
2023. jún. 15. 06:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Több százezres tartozás lesz belőle. Ha a folyószámlád hátralékba kerül azon igen magas kamat szokott lenni.
2023. jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

"Úgy hogy ráadásul jóval kevesebb összeggel kellene tartoznom a szerződés szerint, de erre nem válaszoltak nekem..."

Ha olyan díjakat számoltak fel, ami nem jogos (ami nem valószínű), akkor tegyél hivatalos panaszt. Akár e-mailben. Csak az a lényeg, hogy írd le, hogy pontosan mit kifogásolsz és tedd hozzá, hogy ez egy panasz. Ki kell vizsgálniuk és 30 napon belül válaszolniuk. Ha nem tetszik neked a válasz, akkor az levelezés mellékelésével a pénzügyi felügyelethez fordulhatsz. (De az a benyomásom, hogy nem lesz igazad, mert aki annyira nem törődik a pénzügyeivel, hogy nem mondja le a számláját, az valószínűleg téved.)


"A bank eléggé messze van tőlem és időm sincs elmenni hogy felmondjam a számlám."

Pedig, ha az üzletszabályzat szerint távolból nem tudod megszüntetni a számlát, akkor be kell menned egy fiókba. Annyit tehetsz meg, hogy telefonon, net-en lemondod/letiltod a kártyát, hogy a számlamegszüntetéskor nem mondhassák, hogy még várni kell, amíg bejön az összes kártyahasználat és mégegyszer be kell menned a fiókba.

"Most folyamatosan a nyakamra fognak járni hogy fizessem ki a 30 ezret?"

Fizesd ki. Addig nem tudod megszüntetni a számlát és folyamatosan fel fogják számolni a díjakat. Így jártál, mert nemtörődöm voltál.

Ha a panasz alapján visszatérítés jár, akkor azt a megszüntetett számla esetén is megkapod. Ha nem fizetsz, és úgy gondolják, hogy már elég díj gyűlt össze, akkor fizetési meghagyással végrehajthatóvá teszik a tartozásod.

2023. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!