Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénz tűnt el a webkincstáramró...

Pénz tűnt el a webkincstáramról. Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el állampapírokba fektetni. Ma szintén akartam vásárolni és feltűnt, hogy a webkincstárban 5000 Ft-val kevesebb volt mint legutóbb az értékpapírszámlámon. Átnéztem a különféle kivonatokat, de sehol sem találtam, hogy ezt mire vonhatták le. Mással is történt ilyen? Tudjátok ezt mire vonják le?
2023. jún. 10. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vontak le semmit és nem tűnt el pénzed. Névérték, piaci érték.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2023. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem szokott a kincstar levonogatni... Csak valszeg te nem ertesz hozza...
2023. jún. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól is függ, hogy mit vásároltál. Ha lakossági állampapírt (pl. PMÁP, BMÁP stb.), akkor a vételi és eladási ár közötti különbség okozta. Mikor elkönyvelik a tranzakciót, akkor a névérték 1%-ával vissza fog esni a piaci értékük, erre szoktak visszaváltási díjként hivatkozni. Ha intézményi papírt vettél (DKJ, MÁK), akkor azoknak a vételi és eladási ár különbségén kívül van még árfolyamingadozásuk is. Ha emelkednek a hozamok, akkor az árfolyamuk csökken, ha csökkennek a hozamok, akkor az árfolyamuk nő. Ha eurós papírt vettél, akkor az EUR/HUF árfolyamváltozás is befolyásolja a portfóliód piaci értékét.
2023. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezen kívül a kamatfizetés és a lejárat előtti napokon is előfordulhat, hogy egy időre nem látod a rövidesen kifizetésre kerülő kamatot.
2023. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
91%

"Ma szintén akartam vásárolni és feltűnt, hogy a webkincstárban 5000 Ft-val kevesebb volt mint legutóbb az értékpapírszámlámon."

Ha ilyet látsz, akkor nem az összesítést kell nézni. Hanem azt, hogy darabszámra megvan-e minden papírod és készpénz forintod, ami a legutóbbi kimutatásban szerepelt.

És ha ez stimmel, akkor lehet azon gondolkodni, hogy melyiknek az értéke csökkent le a kimutatásban és miért.

És ha még ekkor sem világos, hogy mi történt, akkor az értékpapír megjelölésével érdemes kérdezni. :-)

2023. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy eltűnt, csak átalakult államadóssággá.
2023. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
A piaci értéket mutatja mindig, amennyi pénzért az adott napon visszaváltják. Ez a vétel után még egy ideig mínuszban van, de napról napra egyre nagyobb az összeg.
2023. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!