Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy SMS-t, hogy betétká...

Kaptam egy SMS-t, hogy betétkártya helyett cserekártya fog készülni, de nem értem, mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Ez az SMS:


Tisztelt Ügyfelünk! Betéti kàrtyàja helyett hamarosan cserekàrtya készül. Kérjük ellenörizze, szükség esetén mòdositsa kézbesitési adatait. OTP Bank Nyrt.


Előre utána olvastam itt ennek, hogy ne kérdezzek olyat, amit már megválaszoltak, szóval elvileg fog majd jönni új kártya.


Viszont az utolsó részét nem értem: "szükség esetén mòdositsa kézbesitési adatait." Azt tudom, hogy ha címem nem módosult, akkor nem kell majd szólni, hova küldjék a kártyát.

Semmi adatom nem módosult, amióta megvan a kártyám, szóval mi lesz a teendőm? Elég lesz majd az új kártyát bevinni majd az OTP alkalmazásba, ha megjön? Rajta lesz a pénzem?

A mostani kártyám pár hónap múlva jár le. Mi most a teendőm alkalmazáson belül?



2023. máj. 26. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmi teendőd. A pénzed a bankszámládon van, nem a bankkártyán.
2023. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem valtozott a cimed, semmit nem kell csinalni azon kivul hogy megvarod az uj kartyat. Valoszinuleg meg a PIN kod is ugyanaz lesz mint a regi kartyade.


Az applikacioban aktivalnod kell az uj kartyat, addig nem tudod hasznalni.


A penzed nem lesz rajta, pont ugyanugy ahogy a regi kartyadon sem, mert a penzed a bankszamladon van. A kartyaval csak hozzafersz, pontosabban engedelyt adsz hogy a bank kifizesse a vasarlasaidat a boltnak.

2023. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Azt viszont nem tudom hogyan felejthettem el, hogy a pénz számlán van, nem kártyán. Kínos..)
2023. máj. 26. 11:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alkalmazásban nem találok olyan részt, hogy kártya aktiválása, de rákerestem, és elvileg lesz majd olysn gomb a kártyák menüben, az új kártyával. Ez a kártya automatikusan jelenik majd meg?
2023. máj. 26. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A kártya automatikusan ott lesz. Ha kiválasztod a kártyát, ott tudod majd aktiválni. De tudod telefonon is aktiválni és az első PIN kódos tranzakció is aktiválja (tehát ha pl pénzt veszel fel ATM-ből vagy ha a boltban nem érintéssel fizetsz, hanem bedugják a kártyát a terminálba).
2023. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!