Autóhitelt nekünk kell kifizetni?
Édesanyám elhunyt autóbalesetben és van neki egy autóhitele amiből 2 millió maradt fent amikor kihozták a szalonból az autót akkor kellett egy kezes aki az én nagyanyám lett.
Anyámnak van 2 biztosítása egy életbiztosítás és egy munkahelyi és mivel munkából hazafele történt így üzemi baleset. Azt mondták a hitel miatt a biztosításokat is hagyatékba kell adni na de most ha van egy kezes akkor mégis minek nem ilyen esetre van a kezes ha az ados nem tud fizetni bizonyos okok miatt akkor a kezestől kérik a pénzt.
2 napra rá, hogy meghalt egyből fel keresték nagyanyámat, hogy fizessen akkor most hogy van ez
Anyukádnak volt egy autója, egyéb vagyontárgyai és egy autóhiteltartozása, valamint egyéb kötelezettségei is lehettek.
Az egyéb vagyontárgyak közé azok a biztosítási kifizetések is tartoznak, ahol ő a kedvezményezett. Az életbiztosítás nem ilyen, mert ott valaki más a kedvezmènyezett halál esetén, nem az elhunyt. Ha volt az autón vagyonbiztosítás, ami töréskor térít, akkor az a kártérítés része anyukád vagyonának, ami hagyatéki eljárásba vonódik.
Az öröklés az elhunyt nettó vagyonából lehetséges, azt lehet elfogadni, vagy elutasítani.
Az életbiztosítás kifizetése a kedvezményezettet a hagyatéki eljáráson kívül illeti meg, ha más szerződéses viszony miatt sem fedezete az autóhitelnek.
Azaz ha visszautasítod az örökséget, akkor a bank az autohitelt csak az elhunyt vagyonából érvényesítheti, az életbiztosítási kifizetéshez nem férhet hozzá. Mivel vélhetően nem lesz elég a vagyon, kelleni fog a kezes nagymamának fizetni.
Először is részvétem anyukád halála miatt!
Előttem szóló #2 a lényeget elmondta, de lehet, hogy összezavart téged.
Ha kell hagyatéki ügyekkel foglalkozó ügyvéd szívesen ajánlok neked.
"Azt mondták a hitel miatt a biztosításokat is hagyatékba kell adni"
Ha volt a kocsin casco biztosítás, márpedig valószínűleg volt, mert fiatal kocsi volt és autóhitelhez is szerintem kérik, akkor a casco valószínűleg fedezi a hitelt majd - a folyamat végén.
Nagymamád semmiképpen ne fizessen semmit, hiába volt ő a kezes, forduljon ügyvédhez.
De legjobb, ha családilag fordultok hagyatéki ügyekkel foglalkozó ügyvédhez - hacsak nincs ellentét közted és nagymamád között, mert akkor értelemszerűen ki-ki a saját érdekeit képviselő ügyvédet fogadhat.
"na de most ha van egy kezes akkor mégis minek nem ilyen esetre van a kezes ha az ados nem tud fizetni bizonyos okok miatt akkor a kezestől kérik a pénzt."
Részben igaz, amit mondasz.
"2 napra rá, hogy meghalt egyből fel keresték nagyanyámat, hogy fizessen akkor most hogy van ez"
Naná, hogy felkeresték, a banknak vagy lízingcégnek az az érdeke, hogy minél hamarabb beszedjék a pénzt. Nem akarnak várni a hagyatéki eljárás végéig.
"Azt mondták a hitel miatt a biztosításokat is hagyatékba kell adni"
Ha egy életbiztosításnak van haláleseti kedvezményezettje megjelölve a biztosítási kötvényben, akkor őt illeti a biztosítási összeg. Ha nincs kedvezményezett megjelölve, akkor a hagyaték része lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!